Ľubomír Hudačko Správy

Prešovčania nechápali, čo videli: Prečo sa v čase krízy svieti v meste aj za BIELEHO dňa?

Zapnuté verejné osvetlenie za bieleho dňa je niečo, čo by sme v čase energetickej krízy videli neradi. No v Prešove sme práve tohto problému boli svedkami.

Ilustračný obrázok k článku Prešovčania nechápali, čo videli: Prečo sa v čase krízy svieti v meste aj za BIELEHO dňa?
Zdroj: Dnes24.sk/čitateľ

Z akého dôvodu sa v závere roka 2022 v meste na dvoch rôznych miestach a v dvoch rôznych dňoch svietilo za bieleho dňa? Informácie sme zisťovali na prešovskej radnici.

Hoci na ľudí či firmy vo veľkom poľuje energetická kríza, Prešovčania si všimli zapnuté verejné osvetlenie počas denného svetla. „Je to zvláštne, nestalo sa to prvýkrát. Na toto sa míňajú naše peniaze?“ pýtala sa Prešovčanka Marta, ktorá si túto zvláštnosť takisto všimla.

Len počas dňa

Na sociálnych sieťach prebiehala o tejto problematike debata, zaujímalo preto aj nás, ako to vysvetľuje prešovská radnica.

„Spoločnosť, ktorá je externým zmluvným partnerom mesta Prešov, zabezpečovala v závere roka 2022 pravidelný servis a údržbu verejného osvetlenia,“ potvrdila pre Prešov Dnes24.sk hovorkyňa mesta Prešov Terézia Rácová. Ako ďalej pripomenula, niektoré úkony, v rámci tejto údržby, je možné vykonávať len počas dňa.

„Následne musí prebehnúť funkčná skúška, pri ktorej dochádza k zapnutiu verejného osvetlenia na potrebný čas v nevyhnutnom rozsahu. Išlo o riadený zásah pre zabezpečenie funkčnosti a svietivosti verejného osvetlenia, a preto môžeme vylúčiť akékoľvek pochybenie,“ dodala na záver Rácová.

Ako to v meste počas dotknutých dní vyzeralo nájdete v priloženej fotogalérii.

Viac správ z Prešova a okolia:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM