Prešovčania uvidia dve legendy na jednom javisku: Lipa onedlho zaspieva Lasicu

Peter Lipa a Milan Lasica aj s kapelou, si zaspomínajú na časy, kedy tajne po nociach počúvali Music USA. A vysvetlia, čo to vlastne je tá naša Prosperita.

Ilustračný obrázok k článku Prešovčania uvidia dve legendy na jednom javisku: Lipa onedlho zaspieva Lasicu
Zdroj: TASR

Tieto piesne a mnohé ďalšie z albumov Lipa spieva Lasicu a Návšteva po rokoch si na spoločnom koncerte našich dvoch showbusinessových vytrvalcov vypočujú ich fanúškovia aj v našom meste.

“Ten moment, keď pozvem na scénu Milana je pre mňa dôležitý. Všetko sa zmení. Do tej chvíle ma diváci počúvali, tešili sa z pesničiek, textov, tlieskali po sólach mojim hudobníkom, ale všetci sme si spolu uvedomovali, že tak trochu čakáme na Lasicu. Ja odohrám ročne vyše stovky koncertov, ale len niektoré z nich majú túto zvláštnu PH (rozumejte pridanú hodnotu) – teda Milanovu prítomnosť," povedal pred podujatím známy prešovský rodák Peter Lipa.

Ale predtým než k spievaniu dôjde je s ním na scéne v úlohe, ktorú roky spolu s Julom v “Dverách” mal on. Príde hosť a má nastať úsmevný dialóg, lebo ten každý očakáva.

Lipa teda dopredu vôbec nevie čo sa ho opýta, vlastne sa vyžíva v tom, že nech sa ho opýta čokoľvek, nakoniec povie aj tak to, čo chce on. „To dobrodružstvo verejného rozhovoru je pre mňa veľmi vzrušujúce. V tej chvíli robím aspoň malú časť z toho, čo som celý život a vlastne dodnes na ňom obdivoval. Akože, “len tak”, nezáväzne sa na scéne rozprávame a čakáme na tie malé i väčšie perly, ktoré nám majster podhodí. A potom príde to spievanie, ale tam už je všetko jasné,“ dodal Lipa. Koncert sa v Prešove uskutoční už 18. júna o 20. hodine v kine Scala.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk