Kultúra

Prešovčan Peter Nagy na koncerte: Hit s pozmeneným textom adresoval pre Karla Gotta

Na svojho priateľa myslel aj počas koncertu. Peter Nagy odštartoval česko-slovenské turné, pričom jeden svoj hit venoval s pozmeneným textom Karlovi Gottovi.

Zdroj: YouTube.com

Vypredaná sála, fantastická atmosféra a megahity, ktoré spievalo celé publikum – tak vyzeral 2. októbra štart česko-slovenského turné legendárneho Petra Nagya v Nitre. Známy rodák z Prešova odpálil 90-minútovú šou.

Začínal s malou dušičkou

Fanúšikovia si zaspievali nestarnúce skladby Profesor Indigo, Láska je tu s nami, S nohami na stole, Korálky od Natálky či So mnou nezostárneš. Hit Aj tak sme frajeri venoval Peter Nagy priateľovi Karlovi Gottovi.

Spevák, skladateľ, hudobník, textár a producent nedávno oslávil 60-tku a na koncertoch je v skvelej forme. K oslave pripravil jubilejné Peter Nagy 60 CZ/SK Tour, ktoré odštartovalo koncertom v PKO v Nitre.

„Koncert som začínal sám s gitarou a s malou dušičkou – ako to už po prvýkrát a na premiére býva. Ale po prvom potlesku vo vypredanej sále, som vedel, že to bude krásny koncert pre fanúšikov. Ľudia spievali s nami a moja kapela hrala ako hodinky. Tá drina skúšok sa oplatila, ľudia nám to vrátili potleskom a tromi vyžiadanými prídavkami. Mám naozajstnú radosť,“ teší sa Nagy.

Hity Petra Nagya patria medzi poklady slovenskej populárnej hudby. Spolu s ním spievala jeho piesne celá sála. Niektoré z nich zazneli v nových, netradičných aranžmánoch.

„Vymysleli sme nové kozmetické úpravy aranžmánov, tak aby sme sa nedotkli podstaty piesne, ktorú fanúšikovia poznajú. Musí zostať text aj melódia. To ako keď dáš žene nové šaty, musí sa sama sebe páčiť. A trochu sme prekopali playlist, skombinovali neskombinovateľné. Je to výzva urobiť jubilejný program postavený z hitov, ktoré by mali odznieť a zároveň ponúknuť niečo nové,“ prezradil Peter Nagy.

Obľúbený hit Aj tak sme frajeri venoval Peter Nagy fenomenálnemu spevákovi a priateľovi Karlovi Gottovi, ktorý nás navždy opustil. Tri skladby zazneli na spomínanom koncerte v unplugged verzii.

Nové piesne

„V každom koncertnom programe som mal tiché gitarové či klavírne pesničky, kedy sa publikum stíši a počúva. Mám rád tie momenty, vtedy cítim najviac to porozumenie medzi mnou a fanúšikmi. Na to sa teším aj na novom turné. Moja srdcovka je teraz pieseň 50 žiráf a zahráme aj úplne novú skladbu Láska, Smrť a Sloboda," konštatuje Peter Nagy.

Peter Nagy zahrá na turné spolu s osvedčenými profesionálmi zo skupiny Indigo. S kapelníkom a gitaristom Mišom Kovalčíkom a klávesákom Marekom Mečiarom vystupuje Peter už od roku 2001. Na basgitare hrá Luboš Ďurech, ktorý skvele ovláda aj bezpražcovú basu. V Indigu sa predstaví aj nový bubeník Jozef Gorel.

Má aj dve vokalistky

„Moja kapela je pre mňa veľkou oporou, zvlášť preto, že moje piesne sú aranžované rozmanito. Jedna je rocková, iná viac do popu alebo trochu latino a trochu reggae. Muzikanti v Indigu sú veľmi flexibilní a profesionálni. Vedia zahrať rôzne štýly, ktoré mám v repertoári. Radosť s nimi stáť na pódiu. Aby sa na turné piesne rozsvietili, prizvali sme si dve vokalistky Katku Ščevlíkovú a Evu Pšenkovú. Ľudia ich poznajú z obľúbeného televízneho projektu Milujem Slovensko. Veľmi sa teším na celé turné,“ uzatvára hitmaker.

Peter Nagy nedávno vydal nový album Pianko 2, ktorý obsahuje 13 prearanžovaných hitov s klavírom a sláčikovým kvartetom. Všetky hity legendárneho speváka zaznejú na aktuálnom výročnom česko-slovenskom turné Peter Nagy 60 CZ/SK Tour, ktoré zahŕňa 11 zastávok. Najbližšie ho môžeme vidieť 9. októbra v Košiciach.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

A na záberoch si pozrite spomínaný moment, keď Nagy pieseň v texte pozmenil a venoval ju K. Gottovi a nezabudnite ani na fotogalériu.

Peter Nagy začal svoje turné, myslel počas neho aj na priateľa Karla Gotta
15
Galéria
Zdroj: Pavol Karell
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie