PREHĽAD: Tieto podujatia odporúčame v našom meste zažiť počas aktuálneho víkendu

Vyberiete sa na ne? Pozrite si, aké podujatia radíme počas tohto víkendu zažiť v Prešove.

Ilustračný obrázok k článku PREHĽAD: Tieto podujatia odporúčame v našom meste zažiť počas aktuálneho víkendu
Foto: Ľubomír Hudačko

Tvorilkovo

17. novembra 15:00 v Libresse

Kreatívny workshop.

Noc divadiel 2018

17. novembra 19.00 v novej budove Divadla Jonáša Záborského

Už 9.ročník otvorených divadiel a predstavení. Magická noc otvorených divadiel a výnimočných zážitkov. Deviaty ročník celoslovenského podujatia, ktoré vzniklo ako súčasť európskeho projektu European Theatre Night, prezentuje divadlo tvorivým spôsobom v netradičnom časovom rozpätí.

Domov

17. novembra 19:00 v Divadle Alexandra Duchnoviča

Kto? Čo? Domov Kde? Kam? Domov Čo znamená „domov“? Pre niekoho je to miesto, kam sa vracia, kúsok zeme, v ktorom má korene, niekoľko kubíkov hliny, v ktorej sú pochovaní predkovia a zasadené tie široko-ďaleko najlepšie paradajky.

Kvaskova

17. novembra 20.30 vo Wave

Temné a melancholické hudobné plochy tejto skupiny striedajú energické pasáže, rockové vyznenie sa strieda s baladickým. Zvuk ozvláštňujú i netradičnými nástrojmi ako je xylofón a prekvapivými rytmami na bicích, v ktorých zaznejú i motívy inšpirované jazzom a latinom.

Kieslowski

17. novembra 20.30 v Chris­tianii

Folkové duo hrajúce „urban folk“ v obsadení gitara a piano sa venuje reálnemu pohľadu na nie vždy radostný vzťah muža a ženy.

„Nočný“ Nikola Šuhaj

17. novembra 21:00 v DJZ

Magická noc otvorených divadiel a výnimočných zážitkov. Deviaty ročník celoslovenského podujatia, ktoré vzniklo ako súčasť európskeho projektu European Theatre Night, prezentuje divadlo tvorivým spôsobom v netradičnom časovom rozpätí.

Szidi Tobias & Band

18. novembra 18:00 v Kine Scala

Slovenská herečka a speváčka maďarského pôvodu Szidi Tobias patrí k najvýraznejším hudobným osobnostiam spievaného šansónu nielen na Slovensku, ale aj v Českej republike. Umelecká charizma a špecifické zafarbenie hlasu sú kombináciou pre silný umelecký zážitok.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk