Na ktoré sa vyberiete? TOP akcie, ktoré v Prešove môžete zažiť do konca novembra

Zostavili sme náš výber top podujatí, ktoré nás v Prešove ešte čakajú do konca novembra. Na ktoré sa vyberiete?

Ilustračný obrázok k článku Na ktoré sa vyberiete? TOP akcie, ktoré v Prešove môžete zažiť do konca novembra
Zdroj: Dnes24.sk

Štefan Štec: Poleťiv by'm na kraj svita Tour

6. novembra 20:00 v Kine Scala

Charizmatický spevák rusínskych ľudových piesní Štefan Štec vyráža na svoje prvé slovenské turné s debutovým albumom Poleťiv bym‘ na kraj svita, ktorý vyšiel v máji tohto roka. Štefan Štec svojím neopakovateľným hlasom zaspieva piesne, ktoré poznáte z folklórnej show Zem spieva, ale predstaví aj úplne nové piesne + Peter Bič Projekt.

Čarovanie s paličkou

9. novembra 17:00 v Kine Scala

Prešovské detské mažoretky – Diridonky oslavujú 25 rokov od svojho vzniku. Detské mažoretky vznikli pri PKO Prešov 1.9.1993 ako vôbec prvé detské mažoretky na Slovensku. V roku 1996 pri choreografii Diridonda boli pokrstené na prešovské mažoretky Diridonky.

Meno alebo komédia, ktorá…

11. novembra 18:00 v Kine Scala

Pierre Garaud žije aj s manželkou Elisabeth naoko usporiadaným parížskym životom. Keď Elisabethin brat Vincent so svojou tehotnou ženou Annou a rodinným priateľom Claudom prídu ku Garaudovcom na večeru, spustí sa séria dohadov o tom, aké meno chcú dať budúci rodičia svojmu dieťaťu. Nevinné priateľské rozhovory pri večeri napokon vyústia do odhaľovania tajomstiev, ktoré zásadne zasahujú do života celej rodiny.

Pavol Hammel a Prúdy

13. novembra 19:00 v Kine Scala

Slovenská legenda Prúdy oslavuje tohto roku dve významné výročia. 50 rokov od zásadného albumu „Zvoňte zvonky“ a 70-te narodeniny Pavla Hammela. A preto sa rozhodla to s fanúšikmi osláviť na slovenskom turné.

Szidi Tobias & Band

18. novembra 18:00 v Kine Scala

Slovenská herečka a speváčka maďarského pôvodu Szidi Tobias patrí k najvýraznejším hudobným osobnostiam spievaného šansónu nielen na Slovensku, ale aj v Českej republike. Umelecká charizma a špecifické zafarbenie hlasu sú kombináciou pre silný umelecký zážitok.

Silné reči

20. novembra 19:00 v PKO

Známe tváre z telky, neznáme historky z ich životov a najlepšia stand-up comedy show. Zostava: Michael SZatmary, Simona, Marián Psár, Matej Makovický.

Zuzana Smatanová – Echo tour

21. novembra 19:00 v Kine Scala

Zuzana Smatanová, ako stálica popovej scény, vyráža pri príležitosti 15 rokov pôsobenia na hudobnej scéne na dlho očakávané turné po slovenských mestách.

Divadlo Bolka Polívky – Šašek a syn

22. novembra 19:00 v PKO

Životom prežitý kráľ šašov je poverený prevýchovou mladého šľachtica v šaša. Novic je pod jeho vedením a za asistencie jeho kumpánov – podrobený lekciám, pri ktorých postupne nachádza svoje šaškovské já. Postupne prídu k rituálu, pri ktorom sa zrodí nový šašo.

Funny Balls show

24. novembra 16:00 v Kine Scala

Rozprávková krajina Balónsko je zázračná krajina, v ktorej sa môže za niekoľko sekúnd zdvihnúť nálada každému dieťatku vo veku od jedného do 101 rokov. Pozvaní sú všetci, kto má rád zábavu a zázraky na uletenú balónovú hudobno-interaktívnu show Funny Balls Show.

A čo ja, láska?

25. novembra 18:00 v Kine Scala

Na zemi kufre a v tvári odhodlanie ženy, ktorá nemá v úmysle opustiť domov jedného zabehnutého manželského páru žijúceho v klasickom stereotype. Odkiaľ sa vzala, kto to je a prečo tie kufre v obývačke ostávajú, je záhadou. Hrajú: Marta Sládečková, Dominika Kavaschová / alt. Zuzana Porubjaková, Martin Mňahončák.

Vianočné trhy 2018

26. novembra – 21. decembra na Pešej zóne

Park kultúry a oddychu v spolupráci s mestom Prešov už tradične 26. novembra 2018 slávnostne otvorí ďalší ročník Vianočných trhov. Tie sú už neodmysliteľnou súčasťou vianočného obdobia v našom meste.

AMC Trio – Štvrťstoročie

29. novembra 19:00 v Kine Scala

Galakoncert jednej z najexportnejších slovenských kapiel, oslavujúcej 25. výročie svojho pôsobenia na hudobnej scéne. V programe zaznejú najväčšie hity kapely, v ktorých sa predstavia aj hostia Michael "Patches "Stewart (USA), Peter Lipa, Lina Mayer, Matúš Jakabčic a Samuel Marinčák, Ľudová Hudba Stana Baláža, Adrian Harvan so sláčikovým kvartetom, Peter Kočiš a Miro Szirmai.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk