Ľubomír Hudačko Iné športy

Pred prestávkou sa rozstrieľali: V hokejbalovej lige padol neuveriteľný debakel

Taký debakel sa len tak nevidí. V Prešovskej hokejbalovej lige padol pred zimnou prestávkou neskutočný výsledok, o čom sa presvedčte v prehľade.

Ilustračný obrázok k článku Pred prestávkou sa rozstrieľali: V hokejbalovej lige padol neuveriteľný debakel
Zdroj: PHbL

Posledné tohtoročné súťažné zápasy mala na programe dlhodobá Prešovská hokejbalová liga. Po záverečnom hvizde rozhodcu a pred dlhým zimným spánkom bolo jasné, že „polomajstrom“ budú domáci Transporťaci, ktorí v jednoznačnom zápase nakoniec zdemolovali Sparťanov hladko 18:5!

HBC MV Transport – HBC Spartans 18:5 (4:2, 10:3, 4:0)

• Góly: Staš 5, M. Ličák 5, Lukáč 3, Stanislav 2, Kivader 2, M. Kovalčík – N. Smolko 3, Marcin 2
  • Brankári: Viazanko – Kišeľák
  • Bez vylúčenia
  • Rozhodcovia: Hriško – Sedlák
  • Dohrávka: 6. kolo

Počas celého zápasu to vyzeralo ako hra mačky s malou myškou.

o.z. HBC Stemarc – HBC Knights Bardejov 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

• Góly: M. Hopkovič, Koma – M. Mkara
  • Brankári: Tóth – R. Makara
  • Vylúčenia: 5:1
  • Bez využitia
  • Rozhodcovia: Čirč, Hric
  • Dohrávka: 3. kolo

Aj napriek nepriaznivým podmienkam bolo možnosť sledovať veľmi kvalitný zápas, v ktorom excelovali obaja brankári. Viac chuti po víťazstve však mali domáci a tak hornošarišania z Bardejova cestujú domov naprázdno.

HBC Eagles – Hokejbal Prešov o.z. U19 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

• Kolo: 14

Mladíci v dresoch Hokejbal Prešov o.z. U19 udivujú aj naďalej a prezimujú tak na prekrásnom štvrtom mieste, keď dosiahli ďalšie svoje maximum. Peter Maťaš (U19): „Ešte stále máme čo zlepšovať, hlavne sa dajú badať výpadky niektorých chalanov v tréningovom procese, čo sa musí v jarnej časti určite zmeniť. Súperovi ďakujeme za kvalitný výkon, fér zápas a verím, že zbrane ešte nezložia.“