Hádzaná

Po nešťastnej prehre v úvodnom stretnutí nového ročníka Seha ligy tentoraz v zápase 2. kola na palubovke Nexe Našice Tatran Prešov vyhral 25:24 (17:15).

Ilustračný obrázok k článku Po nešťastnej prehre tentoraz tri body: V Seha lige Hádzanári Tatrana vyhrali u súpera
Zdroj: Seha league

Vybojoval tým cenné body do tabuľky A-skupiny. Najlepšími strelcami v tíme Tatrana boli päťgóloví Lukáš Urban a Nino Grzentič.

Najbližšie čaká na hádzanárov Tatrana vstup do prestížnej Ligy majstrov. Úvodný zápas súťaže odohrajú v domácej aréne v sobotu 14. septembra o 18. hodine proti španielskemu tímu Bidasoa Irun. V SEHA Gazprom lige sa Tatran najbližšie predstaví v stretnutí 3. kola taktiež v domácom prostredí v sobotu 28. septembra o 17.15 proti Vojvodine N. Sad.

Aj bez štvorice zranených hráčov Rábeka, Fodoreana, Hozmana a Rečičára začal tím duel na palubovke NEXE dobre. O úvodné dva góly sa postarali Gatine a Cabezon. Tatranu sa darilo svoje šance využívať aj ďalej a v 13. minúte viedol trojgólovým rozdielom 9:6. Následný trojminútový úsek ale vyhrali domáci 3:0 a v druhej polovici prvého polčasu sa začínalo prakticky odznova. Tímy sa striedali vo vedení až do 27. minúty (15:15) a potom podobne ako na začiatku, tak i na konci polčasu zaznamenali dva góly Prešovčania, ktorí zásahmi Straňovského a Urbana išli do šatní s dvojgólovým náskokom.

Gól Kroka v úvode druhého polčasu znamenal opäť trojgólový náskok Tatrana, ktorí však domáci postupne opäť zlikvidovali a v podobne ako v prvom dejstve sa aj v polovici toho druhého začínalo prakticky odznova (22:22). V záverečnej časti zápasy už prevládali obrany, strelci na oboch stranách sa presadzovali iba sporadicky a za 15. minút padlo iba päť gólov. Ako sa neskôr ukázalo, ten víťazný zaznamenal Grzentič v 58. minúte a keďže domáci už v dramatickom závere neskórovali, zverenci Slavka Golužu si z chorvátskej pôdy vezú domov všetky tri body.

Hlasy po zápase

Slavko Goluža, tréner Tatrana: „Myslím, že sme si víťazstvo zaslúžili. Museli sme sa vysporiadať s viacerými zraneniami, ale dobre sme sa na zápas pripravili. Odohrali sme ho veľmi rozumne a disciplinovane. Vrátilo sa nám možno to, čo nevyšlo v závere stretnutia proti Motoru Záporožie. Ďakujem, že sa to obrátilo v náš prospech, pretože toto víťazstvo sme veľmi potrebovali. Nesmieme ale lietať v prehnanej eufórii. Vyhrali sme u veľkého rivala, teraz si potrebujeme oddýchnuť a pripraviť sa na Ligu majstrov.“

Martin Straňovský, kapitán Tatrana: „Bol to iný zápas ako ten v príprave, ktorý sme vyhrali o osem gólov a presne to sme aj čakali. Podali sme ale bojovný výkon a takisto aj ten zápas bol celý o bojovnosti. Nebolo veľa gólov, žiadne extra pekné akcie, skôr dlhé obrany a aj útoky. Striedali sme sa s Našicami vo vedení, na konci sme to chvalabohu otočili a dokázali si udržať jednogólový náskok. Možno sa k nám priklonilo šťastie aj kvôli tomu zápasu so Záporožím. Vážim si každého jedného hráča za bojovný výkon, ktorý sme predviedli. Som veľmi šťastný, že sme vyhrali, pretože je naozaj veľmi ťažké na tejto palubovke v Našiciach získať tri body.“

Nino Grzentič, spojka Tatrana: „Očakávali sme ťažký zápas. NEXE sú známe tým, že sú doma veľmi bojovné a agresívne mužstvo. Veľmi sme chceli napraviť nešťastný záver zo stredy. A bez ohľadu na to, že nám chýbalo niekoľko hráčov, mali sme vieru v mužstvo a podarilo sa nám zvíťaziť.“

SEHA – 2. kolo: Nexe Našice – Tatran Prešov 24:25 (15:17)

• Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Cvitkovič– Djerič, Lapajne 1, Krok 1, Muňoz Cabezon 3/2, Urban 5, Vučko 2, Straňovský 4, Michalka, Grzentič 5, Fech, Carapkin 1, Afanou-Gatine 3.
  • Najviac gólov súpera: Tomič 6, Barišič 5/5, Jelinič 4
  • 7-metrové hody: 5/5 – 2/2
  • vylúčenia: 3 – 6
  • Priebeh: 0:2, 1:3, 2:5, 4:7, 6:9, 9:9, 10:11, 12:11, 13:13, 15:15, 15:18, 17:20, 19:20, 22:22, 23:24.

A v obrazoch si pozrite aj zábery z nedávneho Grand Prix Prešov, ktorý ovládli Dáni. Kliknite si fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Velodróm v Prešove hostil významné preteky: Ovládli ich Dáni