Iné športy

Volejbalisti VK Mirad PU Prešov v 8. kole na domácom ihrisku proti mužstvu TJ Spartak Myjava potvrdili úlohu favorita. Tým sa dostali už na 5. miesto.

Ilustračný obrázok k článku Plný bodový zisk volejbalistov proti Myjave: Prešovčania pokračujú vo víťaznej vlne
Zdroj: Vkmiradpupresov

Kopaničiari sa síce snažili, ale napokon nezískali ani set. Zápas skončil rozdielom 3:0 v prospech domácich (25:19, 27:25, 25:15) a Prešovčania sa tak v tabuľke dostávajú na 5. miesto.

Od prvých lôpt

Obe družstvá nastúpili do súboja s plnou vervou. Nedalo sa nevšimnúť si, že zápas veľmi pripomínal sobotňajší duel proti Trenčínu, kde sa na jednej palubovke stretli dlhoročné skúsenosti proti mladíckej dravosti. Rola papierového favorita sa začala ukazovať od prvých lôpt. Tlakom v útoku si domáci vybojovali náskok, ktorý ustrážili do konca setu. Rozhodujúci bod zahral úspešným blokom na sieti Ľuboš Macko. Set skončil rozdielom 25:19.

Hostia sa po prvom neúspechu nevzdávali. V druhom sete ukázali svoju chuť po volejbale. Išli po každej lopte, čo sa premenilo na vedenie a dokonca náskok. V rozhodujúcich chvíľach ich však zradil servis. Prešovčania si ponúknutú šancu na výhru setu ujsť nenechali. Na skóre 27:25 premenil druhý setbal esom Martin Sopko.

Strata setu v tesnom závere sa výrazne podpísala na výkone Myjavy v treťom dejstve. Od skóre 6:6 si šnúrami šiestych a následne siedmych bodov v rade išli domáci jednoznačne za víťazstvom. Výhru zápasu spečatil využitím štvrtého mečbalu Michal Hudák na výsledok setu 25:15 a celkový rezultát 3:0.

Hlasy trénerov

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Víťazstvo vyzerá hladko, ale Myjava dva sety vzdorovala. Robili nám problém hlavne servisom. Našťastie sme sa s tým dokázali vysporiadať. Druhý set bol kľúčový, vyhrali sme v koncovke. V treťom sme zlepšili prihrávku a Myjavu zlomili.“

Ľuboslav Šalata, tréner TJ Spartak Myjava: „Generačný súboj jednoznačne vyznel v prospech domácich, ktorí nás v určitých fázach zápasu doslova školili. Šancu na prípadný zisk druhého setu sme nevyužili a koncovku sme hrali veľmi opatrne, čo nás možno stálo zdramatizovanie zápasu. Tretí set mali jednoznačne v rukách domáci.“

Najbližší domáci zápas odohrajú volejbalisti Prešova v Športovej hale Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej 04.11. o 16:00 proti lídrovi tabuľky a obhajcovi majstrovského titulu, tímu VK Bystrina SPU Nitra.