Správy

Osvieženie teraz príde naozaj vhod: Kde v Prešove sa dá príjemne schladiť?

Vysoké teploty trápia aj Prešov. Osvieženie preto príde vhod aj na prechádzke mestom. Pozrite sa, v ktorých fontánach sa v týchto dňoch dá osviežiť.

Ilustračný obrázok k článku Osvieženie teraz príde naozaj vhod: Kde v Prešove sa dá príjemne schladiť?
Zdroj: Mesto Prešov

Prešovčania sa môžu počas vysokých letných teplôt osviežiť priamo na Hlavnej ulici, kde sa nachádza Neptúnova fontána a 2 ďalšie fontánky s pitnou vodou – Hríb (pri Spolku svätého Vojtecha) a Mušľa (pred radnicou).

„V centre mesta sa Prešovčania aj navštevníci mesta môžu okrem fontán osviežiť aj vodnou hmlou, ktorá bude dodávateľskou spoločnosťou Technické služby mesta Prešov, a.s. osadená 12. júna v Južnom parku,“ uviedla tlačová referentka Msú v Prešove Lenka Šitárová.

Okrem nich sú momentálne funkčné ďalšie 4 fontány, a to na Námestí legionárov, pri NC Centrál, NC Opál a na Keratsínskom námestí neďaleko Kostola Krista Kráľa.

V najbližších dňoch sa postupne sprevádzkujú aj tieto fontány:

  • Námestie mládeže
  • NC Družba za Námestím Kráľovnej pokoja
  • ulica Šmeralova – pred ZŠ Šmeralova
  • ulica Lomnická – NC Šváby

„Prevádzkovanie fontán zabezpečuje spoločnosť OSVO comp. a.s. a od 12. júna sa budú všetky uvedené fontány postupne prevádzkovať, okrem veľkej fontány Námestia mieru, kde je technický problém, ktorý sa rieši,“ dodala Šitárová.

A pozrite si v obrazoch aj to, ako prebiehala derniéra Zlatej svadby FS Šarišan. Kliknite si fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Vyvolala záujem ako hrom: Derinéra Zlatej svadby Šarišanu v OBRAZOCH
44
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie