Správy

Navýšili jej kapacitu a obnovili ju: V škôlke na Čapajevovej sa učia po novom, FOTO

Deti z Materskej školy na Čapajevovej ulici v Prešove a ich pani učiteľky majú v novom školskom roku dôvod na radosť. Učia sa v krajších priestoroch.

Ilustračný obrázok k článku Navýšili jej kapacitu a obnovili ju: V škôlke na Čapajevovej sa učia po novom, FOTO
8
Galéria

Radnica uviedla, že prioritou mesta bolo navýšenie kapacity materskej školy, zníženie energetickej náročnosti budovy a vytvorenie estetického a moderného prostredia pre skvalitnenie vyučovania pre deti. Rekonštrukcia zahŕňala aj modernizáciu hracích prvkov, úpravu areálu v okolí škôlky či opravu oplotenia.

Navýšili kapacitu

„MŠ Čapajevova bola jednou z materských škôl, v ktorej sme evidovali najväčší počet žiadostí o prijatie nových detí, preto som úprimne rada, že sa nám podarilo navýšiť kapacitu tejto škôlky a vďaka rekonštrukcii vytvoriť pre deti aj ich učiteľky pekný, moderný a bezpečný priestor,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

V Materskej škole na Čapajevovej ulici sa rozšírila kapacita o 25 detí. V zrealizovanej nadstavbe pribudla jedna trieda, spálňa, šatňa, umyvárne s WC, sklad hračiek, kuchynka a kancelária.

Zdroj: Mesto Prešov

Areál Materskej školy Čapajevova tvoria 2 budovy s učebňami pre deti, hospodárska budova, kotolňa a ihrisko. V rámci stavebných prác sa zrekonštruovala strecha, všetky budovy sa zateplili a staré okná škôlky nahradili plastové.

Podmienka bezbariérovosti

Nové sú aj parapety, dvere, keramické obklady, dlažby a podlahy. Kompletne sa vymenila elektroinštalácia a osvetlenie, a interiér materskej školy je nanovo vymaľovaný.

„Stavba zároveň spĺňa podmienku bezbariérovosti. Na úrovni prvého nadzemného podlažia je sociálne zázemie riešené tak, že je prístupné a použiteľné aj pre dieťa s obmedzenou schopnosťou pohybu,“ uviedla tlačová referentka Msú v Prešove Lenka Šitárová.

V MŠ je tak bezbariérovo prístupná učebňa, umyváreň a WC, šatňa, jedáleň, spálňa, chodby a taktiež vonkajšie detské ihrisko. Zrekonštruoval sa aj objekt hospodárskej budovy škôlky. Budova je zateplená a má vymenené okná aj dvere.

Zdroj: Mesto Prešov

Komplexnou rekonštrukciou prešla aj kotolňa, kde sa kompletne vymenil vykurovací systém – zdroj tepla, rozvody vody aj rozvody kúrenia, vrátane vykurovacích telies.

Aké boli celkové náklady

Kotolňa je takisto zateplená, má vymenené okná, dvere aj podlahy. Opravil sa aj komín a strešná konštrukcia. V areáli materskej školy vyrástli aj nové detské ihriská s multifunkčnými zostavami, kde nechýba šmykľavka, preliezačky a ďalšie hracie prvky.

Ihriská takisto spĺňajú podmienku bezbariérovosti, sú tak prístupné a použiteľné aj pre deti s obmedzenou schopnosťou pohybu. V rámci exteriérových úprav sa zrealizovali aj spevnené plochy na dvore materskej školy a opravilo sa oplotenie.

„Mesto Prešov na tento projekt získalo finančné prostriedky z 2 zdrojov – Integrovaného regionálneho operačného programu a Operačného programu Kvalita životného prostredia. Celkové náklady boli v objeme 1 179 312, 84 eur, z toho poskytnutá výška nenávratného finančného príspevku bola spolu vo výške 1 120 347, 20 eur. Zvyšných 58 965, 64 eur realizovalo mesto Prešov z vlastných zdrojov,“ dodala Šitárová.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

MŠ Čapajevova v Prešove prešla rekonštrukciou, takto parádne vyzerá
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie