Ľubomír Hudačko Rôzne

Najväčšie starosti kolobežkárov v Prešove: Otrasné chodníky, nezodpovední rodičia a chodci

Ak si chcete v metropole Šariša zajazdiť na kolobežke, musíte si dávať extra pozor na rôzne prekážky a (ne)predvídateľné okolnosti. Tieto sú najčastejšie.

Ilustračný obrázok k článku Najväčšie starosti kolobežkárov v Prešove: Otrasné chodníky, nezodpovední rodičia a chodci
Zdroj: Unsplash.com

Jazdiť na elektrickej kolobežke po Prešove nie je úplná zábava, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Spísali sme 5 najčastejších problémov či starostí, s ktorými jazdci musia bojovať.

1. Otrasné chodníky

Mesto sa nebudovalo na to, aby sa po ňom jazdilo kolobežkami, preto to aj tak vyzerá, keď sa na elektrickú dvojkolesovú mašinu po Prešove vyberiete. Čakajú vás doslova otrasné, popraskané a neudržiavané chodníky, ktoré by bolo najlepšie oblúkom obísť. Lenže potom sa dostanete jedine na cestu, kde vás ohrozia motorové vozidlá. Najhoršie chodníky sú tie pri autobusovej stanici, o ktoré sa roky nik nestará.

2. Nezodpovední rodičia

Nechať maloleté dieťa samé jazdiť po cyklochodníku nie je dobrý nápad. Ono ešte nevie rozlíšiť blížiaci sa problém, ak sa v okolí pohybuje kolobežkár. V jednej chvíli sa môže otočiť napravo, ale aj naľavo. Navyše, rodičia často neustriehnu moment, že dieťa prejde aj do protismeru a v tej chvíli treba z kolobežky jedine zosadnúť. Chodci, či rodičia s pomalými prostriedkami, radšej sa vyberte na chodník pre chodcov.

Ďalšie 3 body si prečítajte v pokračovaní článku na 2. strane!

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM