Ľubomír Hudačko Rôzne

Najväčšie starosti kolobežkárov v Prešove: Otrasné chodníky, nezodpovední rodičia a chodci

Ak si chcete v metropole Šariša zajazdiť na kolobežke, musíte si dávať extra pozor na rôzne prekážky a (ne)predvídateľné okolnosti. Tieto sú najčastejšie.

Ilustračný obrázok k článku Najväčšie starosti kolobežkárov v Prešove: Otrasné chodníky, nezodpovední rodičia a chodci
Zdroj: Unsplash.com

3. Nie, cyklochodník nie je pre chodcov

Snáď najväčší problém sú pre kolobežkárov, ale aj cyklistov ľudia, ktorí sa nachádzajú na cyklochodníku bez akéhokoľvek dopravného prostriedku. Áno, milí chodci, týka sa to vás. Na cyklochodníku chodci nemajú čo robiť. Tobôž nie s deťmi. Také sú pravidlá, ktoré by bolo vhodné dodržať. Hrozia totiž kolízie, nepríjemnosti i nervozita. V rýchlosti, ktorú kolobežka vie vyvinúť sa totiž nie vždy dá zareagovať včas. Aby to potom nikoho nemrzelo, radšej sa presuňte na chodník pre chodcov.

4. Pomalí jazdci

Jazdiť s kolobežkou do kopca dá mašine zabrať. Nie všetky sú vybavené tak, aby zvládli obrovské stúpanie ľavou zadnou. Preto nie je pre vodiča nič príjemné, ak ešte musí zastaviť a počkať na prienik pomalších jazdcov, či cyklistov. A potom sa znova rozbiehať, čo baterku mimoriadne zaťažuje. Ani na cestách nie je vodné brzdenie či pomalá jazda áut, preto by každý mal dbať na primeranú rýchlosť ostatných účastníkov aj na cyklochodníku.

5. Rozbité sklo

Áno, je to veľmi vtipné nechať na cyklochodníkoch rozbité sklo, úlomky z poškodených sklenených fľiaš, či iných ostrých predmetov. Na trase sme už natrafili aj na tzv. pripínačky. Je nám záhadou, prečo sa niekomu takto chce škodiť vodičom dvojkolesových mašín a robiť napriek. Hlavnú úlohu zrejme hrá zlomyseľnosť. V každom prípade, buďme k sebe ohľaduplnejší a jazdiť sa bude aj napriek týmto prekážkami o niečo jednoduchšie.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM