Na aké podujatia sa môžeme tešiť v Prešove tento týždeň? Vyberte si spolu s nami

Aké zaujímavé akcie ponúkne aktuálny týždeň v našom meste? Vybrali sme rovno niekoľko tipov. Zoznámte sa s nimi bližšie...

Ilustračný obrázok k článku Na aké podujatia sa môžeme tešiť v Prešove tento týždeň? Vyberte si spolu s nami
Foto: Ľubomír Hudačko

Ako sa žije cudzincom na Slovensku

11. marca 18:00 v Christianii

Diskusia s hosťami pôvodom z Afganistánu či Kene. Ako sa im žije na Slovensku a prečo sa rozhodli prísť práve sem? Príbehy cudzincov žijúcich v našej krajine.

Literárne soirée

13. marca 19:00 vo Wave

Zábavno umelecký večer, ktorý si napísali samotní obyvatelia Prešova. Hlavnou zložkou sú krátke literárne texty interpretované lokálnymi hercami, ktoré sú doplnené hudobnými a moderátorskými vstupmi.

Burza starožitností a kuriozít

15. marca 8.00 na Pešej zóne

Tradičná burza starožitností a kuriozít opäť na Hlavnej v centre Prešova. Príďte si doplniť zbierku, alebo vymeniť chýbajúci artefakt.

Dave Brannigan & Post-hype

15. marca 21:00 vo Wave

Dave Brannigan – indie rocková formácia je už známa svojimi úspechmi, keď reprezentovala Slovensko aj na festivale Sziget. Momentálne vydáva EP s názvom „Brannigan“. Tieto nové songy predstavia počas spoločného turné s mladou energetickou kapelou Post-hybe.

Matróna: Eyekon(takt)

16. marca 20:00 vo Wave

Eyekon(takt) je divadelný experiment, ktorý sa snaží skrz duchovno umožniť dialóg majority s minoritami, Filozofia ikon, tradičné prvky z lokálnych cirkevných obradov a folklóru transformované do jazyka postdramatického, performatívneho a imerzívneho divadla, sa stali základnými nosnými piliermi pri tvorbe konceptu.

Para – Našou krajinou

16. marca 20.00 v Stromoradí

Okolo skupiny Para sa aktuálne najviac skloňuje slovné spojenie Našou krajinou. Okrem názvu posledného nosiča nesie rovnaký názov aj koncertné turné naprieč slovenskou krajinou, ale aj so zastávkou v Česku. V jedenástich mestách zaznejú nielen najnovšie skladby z posledného albumu.

Chris Ellys

16. marca 20:30 v Christianii

Chris Ellys u nás pokrstí svoje druhé autorské EP s názvom „Spring Folks“, špeciálnym hosťom koncertu bude Blanch.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

A vedeli ste aj to, že nedávno sa v centre Prešova fašiangovalo? Kliknite si fotogalériu.

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk