Kultúra

Nová verzia songu, ktorý reaguje na vraždu Jána a Martiny: Spieva v nej i Knechtová

Edo Klena pred rokom zložil pieseň Milión eur ako priamu reakciu na udalosti z februára 2018. V novej verzii songu spieva aj Katka Knechtová, vypočujte si to.

Zdroj: YouTube.com

Osobitý prešovský hudobník Edo Klena pesničku spontánne po dokončení nahral v akustickej verzii na video doma v obývačke. Počas príprav nového albumu Vata vznikla s kapelou Klenoty jej štúdiová rocková podoba aj so spevom Kataríny Knechtovej.

Beznádej a hnev

„Pieseň vznikla spontánne na druhý deň po zverejnení udalosti, zo smútku, beznádeje a hnevu. Mal som pocit, že to môže byť zlomový okamih v ceste celej našej spoločnosti a ak sa to zametie pod koberec, tak to bude ďalší signál pre sily temna, že môžu čokoľvek. Každý môže urobiť niečo, ja som pesničkár, tak som napísal pieseň," vraví Klena. V tom čase už mal rozrobený nový album a bolo mu hneď jasné, že táto pieseň ako strašná pečať roku 2018, musí byť jeho súčasťou. Symbolicky chcel, aby pieseň spievali žena a muž.

"Za všetky matky a otcov, ktorým sa to môže stať, ak ich dcéry, alebo synovia skrížia cestu vyšším záujmom. Katku som si želal, lebo som ju tam skrátka počul. Veľmi ma potešilo, že bez zdráhania do toho išla napriek tomu, že sa pohybujeme na celkom iných hudobných poschodiach,“ povedal o skladbe jej autor Edo Klena a jeho slová doplnila Katka Knechtová.

Aby sa nikdy nezabudlo

„Keď ma Edo oslovil, bola som poctená, lebo ho mám rada a je to naša prešovská hudobná legenda. Ešte viac ma na spoluprácu motivovala téma skladby. Ani na chvíľu som nezaváhala, lebo kvôli pracovným povinnostiam som nestihla osobne podporiť protesty. Tak sa k nim pripájam aspoň takto. Je to téma, ktorú treba stále pripomínať, aby sa na to nikdy nezabudlo,“ povedala o spolupráci Katka Knechtová. Posolstvo skladby umocňuje aj minimalistický videoklip.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

V priloženej galérii si môžete pozrieť zaujímavé zábery z histórie prešovského Dopravného podniku.

Skvelé snímky z histórie prešovského Dopravného podniku: To treba vidieť!
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM