Ľubomír Hudačko Rôzne

Ľudia neverili vlastným očiam: V Prešove sa pohybovali živé graffiti! VIDEO

Ľudia si mohli oči pretierať, či naozaj vidia skutočnosť. V Prešove sa totiž pohybovali takpovediac živé graffiti. Všetko je zaznamenané na VIDEU.

Ilustračný obrázok k článku Ľudia neverili vlastným očiam: V Prešove sa pohybovali živé graffiti! VIDEO
2
Galéria
Zdroj: Jakub Varga

Projekt s názvom Pop art graffiti people vás rozhodne zaujme. Umelci Veronika Kalouseková a Marcel Záhradník zo Spišského Podhradia pomaľovali akrobatov Jakuba Horvátha a jeho priateľku Janku Mišenčíkovú. „Bolo to v štýle graffiti, aby sme na pozadí skutočných graffitov vyzerali reálne a okrem statických fotiek sme ukázali aj pár akrobatických kúskov,“ uviedol sám pomaľovaný účastník projektu, Jakub Horváth.

Fotenie mal na starosti Jakub Varga a video Eva Čarnogurská, ktorí pochádzajú zo Spišskej Novej Vsi. Týmto spojením chceli ľuďom ukázať, aby počúvali svoje srdce, nebáli sa byť iní a išli si za svojimi snami. Video vzniklo pri ZŠ Važeckej v Prešove. „Tú sme si vybrali preto, lebo s priateľkou tu pracujeme, aj bývame a sú tam steny pomaľované graffitmi. Tie boli ideálnymi kulisami pre náš projekt,“ doplnil Horváth.

Z týchto záberov si budete oči pretierať: Živé graffiti v Prešove!
1
Galéria

A ako to bolo s maľovaním? Na prvý pohľad sa zdá, že išlo o zdĺhavý proces, no opak bol pravdou. „Oblečenie sa maľovalo dva dni vopred. Maľovanie tváre, krku a rúk trvalo niečo vyše hodiny. A odlíčenie trvalo len jedným kúpeľom, hoci oči som mal ešte chvíľu čierne (smiech),“ konkretizoval Horváth.

Ako dodal, zaznamenali len pozitívne reakcie, podľa jeho slov sa ich nápad každému páčil. „Nezainteresovaní ľudia si mysleli, že to sú skutočne graffiti a nie reálni ľudia,“ zakončil na margo zaujímavého projektu. A ako to v reále vyzeralo si môžete pozrieť vo videogalérii.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: Ilustračné

Parádne zábery, ktoré treba vidieť: Živé graffiti v Prešove!
2
Galéria
Zdroj: Jakub Varga
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie