Hokejisti HC MV Transport Prešov prehrali v utorkovej predohrávke 17. kola Tipos extraligy na domácom ľade s HK Dukla Ingema Michalovce 1:2 po predĺžení.

Ilustračný obrázok k článku Kríza pokračuje! Prešovskí hokejisti prehrali ďalší zápas, nestačili ani na Michalovce
Zdroj: TASR/Roman Hanc

O triumfe hostí vo východniarskom derby Prešova s Michalovcami v rámci 17. kola extraligy rozhodol v 64. minúte útočník Dávid Buc.

Juraj Faith ako tréner Prešova v prvom stretnutí teda neuspel a jeho tímu patrí stále posledné 12. miesto v tabuľke s jednobodovou stratou na Trenčín, ktorý má zápas k dobru.

HC MV Transport Prešov – HK Dukla Ingema Michalovce 1:2 pp (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)

• Góly: 47. Gerlach (Girduckis, Šimek) – 11. Pavlovs (Zabusovs, Bezúch), 64. Buc (Žitný, Glazkov).
  • vylúčení: 5:3 na 2 min,
  • presilovky: 1:0,
  • oslabenia: 0:0,
  • 711 divákov.

Prešov: Bespalov – Ľalík, Giles, Fekiač, D. Jendroľ, Doetzel, Nátny – Gerlach, Girduckis, Nauš – Milý, Šimun, Sýkora – Krajč, Šimek, Martin – K. Jendroľ, Klíma, Žilka – Pulščák

Michalovce: Škorvánek – Štajnoch, Glazkov, Michalčin, Hammond, Macejko, Mihalik – Zabusovs, Suja, Paločko – Žitný, Pavlovs, Bezúch – Vašaš, Bjalončík, Lapšanský – Stripai, Buc, Chalupa