Šport

Bláznivý zápas videli diváci v konfrontácii Prešova a Žiliny. Začiatok duelu sa najprv kvôli počasiu musel posunúť, aby sa potom hosťom vôbec nedarilo. Prešovčania využívali ich chyby a súperovi nasúkali dvojciferný debakel. Do čierneho sa trafil dokonca aj domáci brankár!

Ilustračný obrázok k článku Kanonáda v podaní Prešovčanov: Súperovi nasúkali dvojciferný debakel, do čierneho sa trafil dokonca aj brankár!

V 9. kole nadelili Prešovčania doma Žiline desiatku. Futsalisti vyhrali doposiaľ najvyšším rozdielom v sezóne.

Zápas začal s oneskorením

Stretnutie sa začalo s 20-minútovým oneskorením, pretože výprava Žilinčanov dorazila do Prešova neskôr. Vstup do zápasu hosťom vôbec nevyšiel. Domáci viedli už v piatej minúte zásluhou gólu Serbina a ten istý hráč pridal aj druhý zásah o niečo neskôr. Hostia sa do šancí dostávali menej a ak sa aj ocitli v príležitosti, brankár Kapraľ si s ich pokusmi poradil. V 11. minúte bolo pre Prešovčanov už 3:0.

Po rozohrávke sa k zakončeniu dostali aj hostia, lopta letela len nad bránku. Po jednom z rohov sa lopta dostala k Harčárovi, ktorý zblízka trafil na 4:0. Hneď na to pridal piaty zásah Mihok. Žilinčania našli recept na zadné rady domácich až po oddychovom čase, ktorý si zobral tréner hostí. Šesť minút pred koncom dal prudkou strelou zdiaľky prvý gól hostí Mičuda. Potom sa k odrazenej lopte dostal Mihok, ktorý zvýšil na 6:1. Druhý gól Žiliny dal Krištofik a upravil na 6:2.

Gól dal aj prešovský brankár

Gólostroj pokračoval aj po zmene strán. V 23. minúte po rohovom kope sa dostal k zakončeniu Serbin, ktorý tretím zásahom dal na 7:2. Po chybe v defenzíve hostí sa dostal k strele Rohal, ktorý sám pred brankárom zväčšil náskok už na 8:2. Do hry na polovici Prešova sa často zapájal aj žilinský gólman. Situácie, keď bola brána hostí opustená, domáci využili. Deviaty gól pridal Rudolf Beliš, ktorého strela z vlastnej polovice doletela do prázdnej žilinskej svätyne.

V 31. minúte mali hostia výhodu priameho kopu, ktorú využil na svoj druhý presný zásah v zápase Mičuda. Prešovčania hrali s chuťou a do konca polčasu prikrášlili výsledok na dvojciferné číslo. Desiaty prešovský gól zaznamenal brankár Martin Kapraľ, ktorý poslal loptu od svojej bránky cez celé ihrisko až do súperovej siete. Zverenci trénera Hernandéza tak získali v zápase tri body po presvedčivej výhre nad Žilinou 10:3.

Tréner Prešova: Všetci hrali ako jeden

Dušan Dobšovič (tréner ŠK Makroteam Žilina): „Dnes to bolo celé zle. Pre zlé počasie sme do Prešova prišli neskoro. Príprava na zápas nebola taká, aká mala byť, ale to nie je výhovorka. Prístup hráčov musí byť iný, bojovať treba aj keď sa nedarí. Moji hráči boli nekoncentrovaní, urobili veľa chýb. So stretnutím sme chceli niečo urobiť, vymenili sme aj brankárov, ale dnes nám nevychádzalo nič. V druhom polčase sme mali viac šancí, dobre však zachytal prešovský brankár.“

António Hernandéz (tréner FK Prešov): „S víťazstvom sme spokojní. Rozhodli sme sa, že nenecháme nič na náhodu a pôjdeme do súpera naplno od začiatku. V úvode sme premenili skoro všetky šance, súperovi sa nedarila power play, na ktorú sme sa pripravovali. My sme urobili dve chyby, tie súper potrestal. Som rád, že som v stretnutí mohol dať šancu mladým chlapcom. Vynikajúci výkon podal brankár, všetky šance likvidoval. Obrana bola tiež skvelá, všetci hrali ako jeden.“

FK Prešov – ŠK Makroteam Žilina 10:3 (6:2)

• Góly: Serbin 3, Mihok 2, Eliaš, Harčár, Rohal, Beliš, Kapráľ – Mičuda 2, Krištofík
  • ŽK: Krempaský – Bistiak
  • 300 divákov

Môže vás zaujímať:

Veľavravné slová trénera futbalistov Tatrana Prešov: Nečudoval by som sa, ak by najlepší hráči odišli!

Už bez šance na postup, no bojoval ako lev: Tatran Prešov v hádzanárskej Lige majstrov vyhral gólom z poslednej minúty!