Rôzne

Jediná sprístupnená jaskyňa v okrese Prešov: Ponúka aj možnosť prejsť tajnými chodbami

Nájdeme ju na rozmedzí pohorí Branisko a Bachureň. Jej ľudový názov je Zla džura a je jedinou sprístupnenou jaskyňou v okrese Prešov.

Zdroj: Dnes24.sk

Jaskyňa Zlá diera je sprístupnená pre verejnosť už 21 rokov. Nachádza sa na Šariši nad obcou Lipovce v okrese Prešov v Lipoveckom krase na rozmedzí pohorí Branisko a Bachureň.

„Objavuje nás čím ďalej, tým viac návštevníkov. Dokonca, doteraz sme napočítali približne 78 krajín z celého sveta od Nového Zélandu až po Kolumbiu. Ľuďom sa páči práve ten štýl, akým to v jaskyni robíme,“ povedal jej prevádzkovateľ Rudolf Košč.

Štíhlejším návštevníkom poskytnú kombinézy a dajú im možnosť prejsť tzv. tajnými chodbami. „My ich voláme pôrodné chodby. Každý dostane prilbu na hlavu a pre zaujímavosť im dáme aj osvetlenie, aby videli, ako funguje stará banícka lampa,“ pokračoval Košč.

Ako dodal, najväčšiu radosť z dobrodružného štverania sa dierami majú deti. Jediná sprístupnená jaskyňa v okrese Prešov je otvorená od 1. 4. do 31. 11.

A ako to asi v priestoroch jaskyne vyzerá si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii a videu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Pri Prešove máme jaskyňu Zla džura: Objavujú ju návštevníci z celého sveta
10
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie