Šport

Cesta za ďalšou obhajobou titulu začala víťazne. Hádzanári Prešova si totiž poradili s Hlohovcom jednoznačne, zdolali ho o 15 gólov. Stále tak platí, že Sporta nad Tatranom ešte vo finále nikdy nevyhrala.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanári vstúpili do finále víťazne: Prešov nadelil Hlohovcu o 15 gólov viac a vedie 1:0

Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v stredajšom prvom zápase finále play off extraligy nad HC Sporta Hlohovec 36:21 a v sérii hranej na tri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0. Druhý zápas je na programe v sobotu v Hlohovci.

V prvom zápase finálovej série o majstra SR sa zrodilo úplne jednoznačné víťazstvo domáceho Prešova. Hostia boli obhajcovi titulu vyrovnaným súperom ani nie do polovice prvého polčasu. V 12. minúte bolo 7:7, ale do konca polčasu zaznamenali Hlohovčania iba chudobné dva góly. Obrovskou prekážkou bol pre nich brankár Čuprina. Ani po zmene strán sa obraz hry veľmi nezmenil. Hlohovčania akoby už rezignovali a čakali na koniec zápasu. Domáci tréner poslal postupne všetkých hráčov z lavičky na palubovku a aj tí sa niekoľkými gólmi podieľali na jasnom víťazstve.

Rastislav Trtík, tréner Prešova: „Pred zápasom sa chlapci vzorovo pripravili, dobre nažhavili. Výsledkom je fakt, že máme z toho všetkého veľmi dobrý pocit. Miestami sme divákom pedvádzali šou, ktorá sa im musela páčiť. Hrali sme v dvoch zostavách, prvej to padalo, tá druhá potom ešte kozmeticky upravila výsledok v náš prospech. Tešíme sa na druhý zápas v Hlohovci.“

Martin Lipták, tréner Hlohovca: „Príliš skoro sa rozhodlo o víťazovi tohto stretnutia. Prakticky už v priebehu prvého polčasu. Nemôžeme zahadzovať toľko šancí, Čuprina nás dokonale vychytal. V druhom polčase sme sa už prakticky šetrili na sobotňajší súboj u nás doma, ktorý môže byť celkom iný.“

Tatran Prešov – HC Sporta Hlohovec 36:21 (18:9)

Tatran: Čuprina, Vernarský – Rábek 3/1, Humeňanský 2, Kopčo 8, Hrstka 4/2, Wilga 1, B. Krok 5, Rečičár 1, Sadovij 3, Kríž 1, L. Urban 4, Furlan 1, Číp 3, Tribus

Hlohovec: Žarnovič, Kašťák – Guzy 5, Hriňák 2, Holdoš 1, Sivák, Hes, Ďuriš 3/1, Briatka 1, Vaňko, Švorc, Zaťko 4, Papp 2, Majbik 3

Vysoká prehra prešovských futsalistov: Od favorita schytali osmičku

Play off prešovskej Hokejbalovej ligy je v plnom prúde: Prvé zápasy napovedali, kto má aké šance

Blíži sa finále hádzanárskej extraligy: Opäť si sily zmerajú Prešovčania s Hlohovcom, favoritom je Tatran

Obdivuhodný úspech Prešovčanky: Klaudia sa stala majsterkou Slovenska v bodyfitness!

Majster opäť obhajuje: Prvé finále hádzanej pre Prešovčanov