Futbal

Futbalisti Prešova začali zimnú prípravu: Títo kľúčoví hráči však klub opustia

Šarišania sa už venujú príprave na jarnú časť sezóny, začali ju ako prví. Od 3. januára trénujú v domácich podmienkach. V kádri nastali aj rôzne zmeny.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti Prešova začali zimnú prípravu: Títo kľúčoví hráči však klub opustia
Zdroj: Dnes24.sk

Začiatok zimnej prípravy ako prvý v druhej lige načal 1. FC Tatran Prešov. Tento rok sa zeleno-bieli zišli v šatni skôr, už 3. januára.

„Hráme Zimnú Tipsport ligu, v rámci ktorej nás čaká prvá zápas už 5. januára, preto sme začali s prípravou skôr,“ vysvetlil tréner zeleno-bielych Anton Mišovec. „Prípravu musíme prispôsobiť Tipsport lige. Väčšie kondičné tréningy prídu v druhej časti. Prípravu koncipujeme tak, aby sme všetky veci robili s loptou na ihrisku. Budeme to smerovať k tomu, aby sme hrali rýchlejší futbal smerom dopredu."

Tatran odštartoval prípravu so značne obmeneným kádrom. Do tímu pribudli siedmi hráči z akadémie, obranca Franko Surac z NK Zadar a Srb Alexandar Mitrovič. Z mužstva odišlo až sedem hráčov. „Pracujeme na tom, aby sme vytvorili tím, ktorý môže hrať druhú ligu, chceme ho doplniť. Do obrany prišli dvaja hráči. Dvoch by sme chceli do zálohy, potrebujeme aj jedného alebo dvoch útočníkov. Čo sa týka hráčov z akadémie, je len na nich, ktorí v tíme ostanú a ako sa ukážu,“ dodal Anton Mišovec.

Strachan trénoval po zranení

Na úvodnom tréningu sa objavil aj Mário Strachan, ktorý bol zranený. Na ihrisko vybehol prvýkrát po dvoch mesiacoch. „Tešil som sa na to, konečne som si mohol zatrénovať aj ja. Mal som natrhnuté šľachy v členku. Počas voľna som sa snažil dať čo najskôr dokopy, mal som trénera, s ktorým sme zarezávali v posilňovni. Chodil som aj behať. Našťastie, po Vianociach nemusím nič zhadzovať, snažil som sa dávať si na stravu pozor,“ povedal futbalista Mário Strachan.

Úvodný tréning absolvovali Prešovčania na umelej tráve v Jazdeckom areáli. „Robili sme veľa vecí s loptou, aby tréner videl, ako na tom po prestávke sme. Potom sme mali prihrávkovú činnosť, behy, na konci hru. Rád na sebe makám, ale musím priznať, že tie behy veľmi nemusím. Tréner nám ale hovoril, že na túto prípravu sa môžeme tešiť,“ dodal M. Strachan.

Zmeny v kádri

S A-tímom začali trénovať futbalisti z akadémie – Rastislav Švec, Šimon Ondrej, Stanislav Olejník, Gabriel Dzuričko, Erik Stach, Oliver Luterán a Erik Sabol. Do tímu pribudol Franko Surac z NK Zadar. 20-ročný obranca, ktorý hral aj v NK Zagreb, prichádza do Prešova posilniť defenzívu. V nasledujúcich dňoch sa do tréningového procesu zapojí aj ďalšia posila, stopér zo Srbska Alexandar Mitrovic.

Pohyb nastal aj smerom von z kádra. Klub s určitosťou opúšťajú Jakub Bartek, Martin Luberda, Ján Dzurík, Dávid Keresteš, Petr Hošek, Richard Kačala, Lukáš Micherda.

Informácie redakcii poskytla Miroslava Baranová

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Prešovský Velodróm je opäť o čosi krajší. Kliknite si na aktuálnu fotogalériu.

FOTO: Budova v areáli prešovského velodrómu má krajší a modernejší interiér
8
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie