Futbal

Dosiahli úspech: Prešovské futbalistky obhájili prvenstvo na Mikulášskom turnaji

Prešovské futbalistky sa Mikulášskeho turnaja v meste Kreszowice zúčastnili už po tretí raz. Po roku si opäť vybojovali prvenstvo, takto sa im darilo.

Ilustračný obrázok k článku Dosiahli úspech: Prešovské futbalistky obhájili prvenstvo na Mikulášskom turnaji
Zdroj: Tatran Prešov

V skupine odohrali tri zápasy. Dve stretnutia vysoko vyhrali a v jednom ťahali za kratší koniec. Ďalší zápas Prešovčanky už zvládli. V štvrťfinále zvíťazili nad tímom Pressburgerss Ladies 2:1.

V semifinálovom súboji sa hráčky Tatrana Prešov stretli opäť s Respekt Myslenice, ktorý bol ich jediným premožiteľom na turnaji. V tomto zápase už boli úspešnejšie Šarišanky. „Vedeli sme ,že musíme zmeniť spôsob hry. Viac sme sa stiahli a čakali na chyby súpera. V zápase sme jasne dominovali, no nepremenili sme 5–6 čistých šancí. Ujala sa len akcia Kristíny Sedlákovej. Tento gól nás posunul do finále," uviedol pre 1fctatran.sk tréner Marek Semančík.

Tím trénera Semančíka zvládol aj záverečné stretnutie. Academy Success Krakow zdolal 4:1 a stal sa víťazom Mikulášskeho turnaja. „Všetky dievčatá hrali vo finále výborne, ale bol to hlavne zápas Laury Žemberyovej, ktorá krásnymi tromi gólmi rozhodla o našej výhre. Bonbónikom na torte bol nádherný gól kapitánky Diany Mackovej,“ dodal tréner Semančík.

Zápasy Prešova v skupine:

  • Prešov – Olawa 6:0
  • Prešov – Polonia 8:2
  • Prešov – Respekt Myslenice 1:4

Štvrťfinále:

  • Prešov – Pressburgerss Ladies 2:1

Semifinále:

  • Prešov – Respekt Myslenice 1:0

Finále:

  • Prešov – Academy Success Krakow 4:1

Nedávno bojovali pre zmenu o sladkú odmenu študenti Pedagogickej odbornej školy. Kliknite si fotogalériu, ako to na ich imatrikulácii vyzeralo.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Hl. foto: ilustračné

Bojovali aj o sladkú odmenu: Obrazom z imatrikulácie na známej prešovskej škole
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie