Hádzaná

Dobrá správa pre fanúšikov i hráčov: Tréner Goluža ostáva na lavičke hádzanárov

Traja prešovskí hádzanári podpísali v Tatrane kontrakt na ďalšie obdobie, s nimi aj tréner Slavko Goluža. Ten ale priznal, že prvá sezóna bola náročná.

Zdroj: Dnes24.sk

Tréner Slavko Goluža, ako aj brankári Igor Čupryna, Mario Cvitkovič či spojka Roman Carapkin sa dohodli na predĺžení kontraktov s hádzanárskym Tatranom Prešov. Chorvátsky kouč odmietol viaceré lukratívne ponuky a v Prešove by rád pokračoval v úspešnom ťažení. Novinka z kuchyne klubu je vlastná značka piva.

Prečo zostal

„Som rád, že vidno úsilie a prácu, ktorú som odviedol pre mužstvo. Náš progres je zrejmý. Mal som viacero ponúk počas sezóny. Viem o záujme Veszprému, Celje a komunikoval som aj s Rhein-Neckar Löwen, no nebola moja ambícia zmeniť klub. Som človek, ktorý sa citovo vie naviazať na klub, mesto i hráčov a aj to bol jeden z dôvodov, prečo som zostal. Finančné ponuky zo spomínaných klubov boli podstatne vyššie než v Prešove. V Chorvátsku máme pesničku s názvom ‚Nie je všetko o peniazoch‘ a tak to bolo aj v mojom prípade. Som rád, že môžeme pokračovať v začatej práci a už teraz môžem povedať, že sa neuspokojíme s tým, čo sme doteraz dosiahli,“ uviedol Goluža.

Pod jeho vedením dosiahol Tatran historicky najlepší výsledok v základnej skupine Ligy majstrov. Hoci sa jeho účinkovanie v tohtoročnej edícii prestížnej súťaže už skončilo, so siedmimi víťazstvami a štrnástimi získanými bodmi vládne v klube spokojnosť. Prešovčanom iba tesne ušiel postup do vyraďovacej fázy, smelé ambície však už smerujú k domácim súťažiam a SEHA lige, v ktorej by sa Prešovčania radi dostali medzi najlepšiu štvorku. Prácu trénera Golužu vyzdvihol aj generálny manažér Miroslav Benický.

„Tréner Goluža priniesol do mužstva veľa nových pozitívnych prvkov a aj energiu. Výsledky sa dostavili. Nedávno sme získali 14 bodov v základnej skupine Ligy majstrov, čo je v porovnaní s klubmi, ktoré fungujú v porovnateľných podmienkach, vynikajúci výsledok,“ povedal Benický.

Prešov je preňho domovom

Okrem Golužu sa na pokračovaní spolupráce dohodli aj legionári Čupryna, Cvitkovič a Carapkin. Platnosť Čuprynovho kontraktu je takisto do polovice roka 2021, zmluvy Cvitkoviča a Carapkina sú do konca sezóny 2019/2020. „Za štyri roky, ktoré som už strávil v Prešove, sa stal pre mňa domovom. Dobre sa tu cítim nielen ja, ale aj moja rodina. Chcem čo najviac pomôcť tímu na ceste za kvalitnými výsledkami,“ poznamenal Čupryna.

Na hádzanárov Prešova ešte čaká dôležitý domáci zápas v SEHA lige proti Brestu (v piatok od 15.00), už však čiastočne myslia aj na niekoľkodňové voľno. Po ňom sa stretnú 7. januára, keď odštartujú spoločnú prípravu na ďalšiu fázu sezóny.

Lazaret hráčov a pivo

„Prípravu absolvujeme v domácich podmienkach. V polovici januára sa predstavíme na turnaji v Šali. Veríme, že nám situáciu neskomplikujú zdravotné problémy, no už teraz vieme o niekoľkých ťažkostiach. Oliver Rábek má zranený palec na hodovej ruke. Čaká ho operácia a následná rekonvalescencia, po ktorej vynechá podstatnú časť prípravy. Ante Babič je mimo hry už vyše mesiaca pre zápal chodidla, počítame s ním 7. januára,“ prezradil Benický.

Novinka z klubovej kuchyne je vlastné pivo, ktoré spomínaní legionári s kapitánom Martinom Straňovským slávnostne uviedli do života. „Je výsledok spolupráce s pivným partnerom klubu. Verím, že si ho budeme môcť vychutnať po športových úspechoch nášho klubu,“ dodal Benický.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Významného životného jubilea sa dožila pani Mária z Prešova. Kliknite si na priloženú fotogalériu z jej oslavy.

V OBRAZOCH: Mária z Prešova oslávila svoje storočné jubileum
8
Galéria
Zdroj: Mesto Prešov

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie