Rôzne

FOTO: YouTuber MOON spôsobil v Prešove eufóriu, fanúšikov má aj v Klube nadaných detí

Silné emócie a radosť mali deti z Klubu nadaných detí. Zažiť a počuť naživo mohli hviezdu sociálnej siete YouTube, do Prešova totiž zavítal MOON.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: YouTuber MOON spôsobil v Prešove eufóriu, fanúšikov má aj v Klube nadaných detí
5
Galéria

Medzi svojich talentovaných fanúšikov prišiel aj s ochrankou. MOON prezradil čosi o sebe, o žiackych rokoch i o svojej závratnej kariére. Aj v jeho prípade platí, že začiatky boli veľmi ťažké.

Aké boli začiatky

Keď s YouTubom začínal, bol ešte žiakom základnej školy. Na ZŠ-ke sa stretol s hrou Minecraft, ktorá sa mu veľmi zapáčila a stačil mu vizuálny kontakt, aby sa ju naučil hrať. Začal sledovať youtuberov, a to nielen videá, ale aj spôsob, akým tvoria.

V tom čase mohol byť na internete len hodinu denne. Svetlo sveta uzrel jeho prvý klip. Mladík okúsil hru na klavíri aj na husliach. Husle trápil dokonca plných desať rokov. V roku 2016 natočil prvý minecraftový film, keď usporiadal nábor hercov. S kamarátmi potom založili StudioMoonTV.

Má YouTube button

Na začiatku mal MOON túžbu pre svoj kanál získať sto odberateľov. Spočiatku ich bolo len 20. K tomu sa pridali kritické komentáre. Pustil sa do spolupráce s ďalšími youtubermi, počet jeho odberateľov stúpol na stovku, potom na tisícku. Dnes je ich vyše 400 000. Za 100 000 odberateľov získal tzv. YouTube button. Podľa MOONa ho YouTube naučil zodpovednosti za svoje konanie. S veľkou slávou a vplyvom totiž podľa neho prichádza aj veľká zodpovednosť. Známy YouTuber sa aj v Klube nadaných detí prihlásil k hnutiu, ktoré hlása, že prvoradé je plnenie si školských povinností.

Aby šli za snami

Že veľmi dôležité a záslužné je nepodvádzať a neklamať rodičov a do života sa dobre zíde nielen cudzí, ale aj materinský jazyk. MOON povzbudil deti, aby išli za svojimi snami, aj keby boli pred nimi prekážky. Človek sa každým jedným nárazom stáva silnejší a odvážnejší. V Klube nadaných detí zanechal silnú stopu a spôsobil ošiaľ. Pred školou, ktorá je domovským stánkom nadaných, ho už čakali ďalší fanúšikovia z iných zéešiek.

Viac z jeho návštevy v Prešove si pozrite v priloženej fotogalérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Text: Dušan Guman

Vyvolal obrovský záujem: Prešovských fanúšikov navštívil YouTuber MOON
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie