Ľubomír Hudačko Kultúra

Dobrý festival odhalil program: Už vieme, kedy vystúpi Hasselhoff či Sepultura

Na Delni to bude opäť žiť hudbou. O necelé dva mesiace tam totiž odštartuje 10. ročník Dobrého festivalu. Kedy vystúpia vaše obľúbené mená?

Ilustračný obrázok k článku Dobrý festival odhalil program: Už vieme, kedy vystúpi Hasselhoff či Sepultura
Foto: Ľubomír Hudačko

Na prešovskej Delni sa tento rok bude konať už 10. pokračovanie obľúbeného festivalu. Organizátori tentoraz vsadili až na 3 dni plné hudby a rozhodne sa je na čo tešiť.

Každý z festivalových dní je citlivo naplánovaný a nádielka nielen domácich interpretov sa bude dávkovať postupne a rovnomerne. Svedčí o tom denný program, ktorý už poznáme. Všetko to vypukne v piatok 16. júna od 15.00, keď sa na pódiu predstavia skupiny ako Kandráčovci, N30 Akustika, Metropolis či raper Vec. Fanúšikov rocku či punkrocku potešia Zóna A a Slobodná Európa a zaujímavé bude iste aj vystúpenie Graham Candyho.

Na návštevníkov po prvom festivalovom dni bude čakať sobotná nádielka programu. Brány budú otvorené už od 9.00 ráno, pričom v druhý deň dostanú priestor najmä prešovské kapely.

Tradične sa fanúšikom prihovoria stálice ako Chiki liki tua, Heľenine oči a aj IMT Smile. Prvýkrát príde na festival zahrať aj Peter Bič project a už štvrtýkrát Peter Nagy. Headlinerom sobotnej časti festialu bude brazílska formácia Sepultura. Svojou prvou účasťou poteší populárna Sima Martausová. V posledný deň dostanú priestor Prešovčania ElevenHill, českí interpreti Xindl X a Čechomor. A takisto príde na rad aj recesia, pretože po šiestich rokoch sa na pódium vrátia Horkýže slíže.

Mnoho priaznivcov potešila informácia, že účasť na Delni potvrdila aj speváčka LP. Tá príde na rad ako jeden z headlinerov nedeľného programu. Mnoho očí sa okrem nej bude sústreďovať aj na legendárneho plavčíka a šoféra v jednom – Davida Hasselhoffa. V posledný deň a pravdepodobne na záver celého festivalu sa môžeme tešiť práve na toto svetovo známe meno, ktoré sa predstaví so svojou sprievodnou kapelou.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM