Ľubomír Hudačko Kultúra

Do Prešova mieri veľké meno: Na Dobrom festivale vystúpi David Hasselhoff

Charizmatický herec a spevák David Hasselhoff vystúpi so svojou kapelou v Prešove. Stane sa tak počas Dobrého festivalu v areáli prírodného kúpaliska Delňa.

Ilustračný obrázok k článku Do Prešova mieri veľké meno: Na Dobrom festivale vystúpi David Hasselhoff
Zdroj: Dobrý festival

Správa, ktorá určite poteší priaznivcov známeho hollywoodskeho herca. Na Dobrom festivale totiž vystúpi David Hasselhoff. Každý ho pozná; červené plavky v Baywat­chi, sexi drsňák v snímke Knight Rider, ale aj spevák s niekoľkými no. 1 albumami v nemecky hovoriacich krajinách, či človek s veľkým srdcom podporujúci rôzne charitatívne organizácie.

V Guinnessovej knihe

Je zapísaný v Guinnessovej knihe rekordov ako najsledovanejšia TV hviezda na svete. David Hasselhoff svoju hereckú kariéru začal ešte ako sedemročný a má za sebou účinkovanie v muzikáloch, televíznych seriáloch a rôznych show. Bol aj porotcom v America´s got Ta­lent, ale aj v Britain´s Got Talent, kde na jednu sezónu zastúpil drsného Simona Cowella a v Austrálii mal svoju vlastnú večernú TV show. Okrem spomínaných celosvetovo známych seriálov hral tiež aj v niekoľkých filmoch, napr. v komédii Click, ktorý bol režírovaný Adamom Sandlerom, šialenej komédii Vybíjaná, kde hral nemeckého trénera, Layover, svoj hlas požičal aj do rozprávok Hop, či Spongebob. Účinkovať bude aj v remaku Baywatchu, ktorý by mal byť vysielaný tento rok.

Zlaté a platinové

„Hudobnú kariéru začal zhruba okolo roku 1980, keď vydal svoj album Looking for freedom. Album získal tri platinové platne v Európe a David sa stal najpredávanej­ším umelcom roku. Vydal viac ako 40 zlatých a platinových nahrávok po celom svete,“ uviedla za organizátorov festivalu Hana Tásler.

Singel s rovnomennomeným názvom Looking for freedom zaspi­eval na vrchu Berlínskeho múra pre viac ako 1 milión ľudí počas novoročných osláv zjednotenia Nemecka v roku 1989. 

Na každej narodeninovej párty nesmie chýbať výborná zábava. O tú sa s hitmi Do the Limbo Dance, Crazy for you, Looking for freedom, Everybody Sunshine, či nenapodobiteľnou Hooked on a feeling na festivale David Hasselhoff určite postará. Desiate výročie Dobrého festivalu sa bude konať 16. – 18. júna 2017 na Delni v Prešove.

Informácie redakcii poskytla Hana Tásler

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM