Ľubomír Hudačko Kultúra

Zabodovala na medzinárodnej súťaži: Prešovská kapela G.O.D.´s má striebornú priečku

Prešovská gospelová formácia G.O.D.´s má zlato v hrdlách. Skupina sa totiž na medzinárodnej súťaži umiestnila na skvelej striebornej priečke.

Ilustračný obrázok k článku Zabodovala na medzinárodnej súťaži: Prešovská kapela G.O.D.´s má striebornú priečku
Zdroj: instagram gods

Domov sa vracajú s medzinárodným úspechom. Reč je o prešovskej gospelovej skupine G.O.D.´s, ktorá sa pred pár dňami vrátila zo súťaže v Budapešti so striebrom. Tento úspech, o ktorý Prešovčania bojovali s desiatkami speváckych zborov z celej Európy, im dodal ďalšiu energiu a inšpiráciu do ich umeleckej činnosti. „Súťažilo sa viac dní, a to s medzinárodnou účasťou ako Česko, Španielsko, Portugalsko, Estónsko, Maďarsko, Rakúsko, Turecko, Fínsko, Nemecko, atď.,“ uviedol Erik Holovka zo skupiny.

„Síce nám chýbalo len 0,9 boda do zlata, ale aj tak sme si odniesli ako jediní striebro v desiatom, teda najlepšom leveli, čo je úplne super. Sme radi, že sa nám podarilo evanjelizovať a spropagovať Slovensko a ešte aj s pekným umiestnením,“ povedal prešovský spevák.

Vokálna skupina G.O.D´s je 6 členné vokálno-inštrumentálne zoskupenie mladých ľudí zapálených pre americký gospel, menovite sú to Janka Tomko Ferenčíková, Petra Ferenčíková, Erik Holovka, Damiána Jurašková, Klaudia Krivá, Janka Petríková. Interpretujú skladby Kirka Franklina, Whitney Houston, Take 6 atď. Na svojom konte majú títo prešovskí speváci významné ocenenia, sú dvojnásobným absolútnym víťazom festivalu Poľsko Kety 2013 a 2016 a aj držitelia ceny Grand Prix.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM