Futbal

Debakel ako hrom: Tatran Prešov v III. lige nadeľoval gólostroj, doma vyhral 10:1

Asi takto to má vyzerať. Ak vypadne favorit o ligu nižšie, súperov by mal zdolávať rozdielom triedy. Tatran Prešov to konečne potvrdil.

Ilustračný obrázok k článku Debakel ako hrom: Tatran Prešov v III. lige nadeľoval gólostroj, doma vyhral 10:1
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk

Po dva a pol roku sa Tatran Prešov vrátil na domácu pôdu, hoci bez vynoveného štadióna. Privítal Veľké Revištia a rozhodne tohto súpera nešetril. Už po prvom polčase bol stav 8:0 a napokon zelenobieli triumfovali v pomere 10:1. Na svetelnej tabuli sa dvojciferné číslo ani nezmestilo. Prečítajte si aj vyjadrenie trénera Petra Petráša.

Peter Petráš, tréner 1. FC Tatran Prešov: „Som nadmieru spokojný. Do 70. minúty, pokiaľ sme trošku nepoľavili, to bolo na jednotku. Potom, keď už vyhrávate 10:0, koncentrácia je taká, že trošku prídu aj chybičky a hráči si zvyknú veci podceňovať a uľahčiť, z toho sme dostali gól. Aj napriek tomu to bol z našej strany veľmi dobrý výkon, ochotný od začiatku. Výsledok 10:1 vyzerá, že to bolo ľahké, ale súper hral to, čo sme mu dovolili. Chlapcov musím pochváliť za odvedený výkon. Hrali sme prvýkrát doma, určite som nečakal, že to skončí takto. Pripravoval som chlapcov na to, že príde nepríjemný súper, v prvýh troch kolách získal šesť bodov. Hráči premenili šance, to je zásadné.“

1. FC Tatran Prešov – TJ Veľké Revištia 10:1 (8:0)

  • Góly: 6. Stropkay, 14. Ivanko Macej, 20. Ivanecký, 20., 32., 40., 46. Hirka, 25. Šimko (z 11m), 48. Kopín – 23. Gužiňák (vl.), 69. Gužiňák (z 11m)
  • ŽK: Ivanko Macej, Kraľovič – Gužíňák. Rozhodovali: Maličký – Marko, Pacák
  • 490 divákov.
  • Veľké Revištia: Gutič – Janočko, Gužiňák, Devečka (46. Centek), Šalagovič, Zolotarev, Starosta, Lukhanin, Dobranský (67. M. Veselovský), Varga, Bumbera (46. Kost).
  • Prešov: Vinclér – Šimko, Grejták, Kraľovič – Lupčo – Ivanko Macej (57. Rodrigues), Sabolčík, Ivanecký, Kopín (64. Dziak), Hirka, Stropkay (82. Oravec).

A v obrazoch si pozrite, že na Okružnej ulici v Prešove pribudla ďalšia parádna maľba. Kliknite si fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Nová maľba pod holým nebom: Na Okružnej v Prešove pribudla aj tento rok
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie