Charitatívny punč v Prešove pomohol: Vyzbierali sa stovky eur

Prešovčania pomohli ľuďom v núdzi prostredníctvom charitatívneho primátorkinho punču. Trom prešovským organizáciám tak venovali stovky eur.

Ilustračný obrázok k článku Charitatívny punč v Prešove pomohol: Vyzbierali sa stovky eur
Zdroj: Mesto Prešov

„Ďakujem všetkým, ktorí túto myšlienku podporili, a vďaka ktorým sa podarilo vyzbierať peknú sumu. Teším sa, že aj takýmto spôsobom môžeme pomôcť ľuďom, ktorí sa ocitli v nepriaznivých životných situáciách,“ uviedla prešovská primátorka Andrea Turčanová v súvislosti s odovzdávaním výťažku z charitatívneho primátorkinho pun­ču.

Prešovčania dobrovoľnými príspevkami za podávaný punč darovali ľuďom v núdzi 864,20 eur. Takmer deväťsto eur hlava mesta rozdelila pre tri prešovské organizácie, ktoré sa venujú ľuďom v núdzi – OZ Návrat, Centrum pre obnovu rodiny Dorka a Grécko-katolícka charita Prešov.

„Počas piatich dní sa rozdalo 100 litrov primárkinho punču, na ktorý bolo použitých 90 litrov vína, 10 litrov sirupu, džúsu a ďalších špeciálnych prísad a tiež korenín. Príspevok za dvojdecový nápoj bol dobrovoľný, v priemere pritom ľudia darovali takmer dve eurá – niektorí prispeli zopár centami, no našli sa tiež darcovia, ktorí venovali aj po dvadsať eur,“ informovala prešovská radnica.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame