Bacha, nech neujdú vašej pozornosti: Top lákadlá tohto týždňa v Prešove

Aké lákavé akcie ponúka tento týždeň v našom meste? Vybrali sme tie, ktoré sú podľa nás top. Tu je prehľad...

Ilustračný obrázok k článku Bacha, nech neujdú vašej pozornosti: Top lákadlá tohto týždňa v Prešove
Foto: Ľubomír Hudačko

Od A po Z s Jiřinou

8. októbra 19.00 v Kine Scala

V rámci tohto predstavenia Martin Dejdar zoznámi publikum s kariérou Jiřiny Bohdalovej, ktorá trvá už neuveriteľných 81 rokov.

University Opening Night 2018

8. októbra 21.00 v PKO

DJ EKG a Prešovskí vysokoškoláci, čiže ich najväčšia párty.

Lenka Filipová

9. októbra 18.00 v PKO

V rámci koncertného tour 2018 vystúpi česká speváčka, gitaristka a hudobná skladateľka v jednej osobe Lenka Filipová so svojimi hosťami.

Pri knihe s Petrom Karpinským

10. októbra 16.30 centrálna požičovňa, Levočská 1

Ďalšie stretnutie z cyklu Pri knihe s…, ktorý je zameraný na pravidelné besedy s autormi z Prešova a Prešovského regiónu. V októbri sa stretneme so spisovateľom a jazykovedcom Petrom Karpinským. Vstup voľný.

Ty Syčáci

12. októbra 20:30 v Christianii

Váša, Zavadil, Fröhlich, Pilgr. Nekompromisný, ostrý štýl a vytrvalosť pri stvárňovaní vlastných predstáv. Čo platilo pre fyzické básnictvo frontmana Vášu platí pre celú kapelu: neprispôsobuje sa žánrom, sama si ich vytvára. rokmi overená alternatíva z Brna

Coffee Or Not

12. októbra 21.00 vo Wave

V Belgicku vzniká čím ďalej, tým viac skvelej hudby. Už druhý krát sa predstaví belgická skupina Coffee Or Not. Kapela nám v rámci svojho európskeho turné príde predstaviť svoj nový, v poradí už piaty album.

Dni kávy a čokolády

13. októbra 10.00 do 14. októbra 20.00 v Eperii

Nákupné centrum sa premení na veľkú kaviareň, čokoládovňu a čajovňu v jednom s najširším sortimentom široko – ďaleko. Zavládne tu pravá kaviarenská atmosféra.

Katka Korcek & Jerguš Oravec

13. októbra 20.30 v Chris­tianii

Speváčka Katka Korček, známa zo skupiny Made II Mate, zaspieva s gitaristom a spevákom Jergušom Oravcom svoje vlastné piesne z albumu 21st Century Movie, ale aj niekoľko hitov od obľúbených hudobníkov.

Dávid Kollár & Zden visuals

14. októbra 20:30 v Christianii

Spojenie jedného z najproduktív­nejších slovenských inštrumentalistov a skladateľov experimentálnej, filmovej a scénickej hudby s digitálnym umelcom, ktorého vizuálny prejav osciluje medzi prvkami rannej estetiky net.artu, video glitchu, generatívneho umenia a geometrického minimalizmu.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk