Správy

Zriadenie zóny bezplatného Wi-Fi signálu: Čoskoro ho budeme mať aj v Prešove

Dobrá správa pre nadšencov online svetu. V Prešove budeme mať čoskoro bezplatný Wi-Fi signál. Podrobnosti, o čo vlastne pôjde poznáme už dnes.

Ilustračný obrázok k článku Zriadenie zóny bezplatného Wi-Fi signálu: Čoskoro ho budeme mať aj v Prešove
Zdroj: Mesto Prešov

Európska komisia spustila koncom novembra 2018 projekt WiFi4EU, ktorý má za cieľ zriadiť zóny bezplatného Wi-Fi signálu v centrách komunitného života. Dobrou správou je, že EÚ vybrala aj Prešov.

Prešov navštívila zástupkyňa INEA Maria Novak a symbolicky doručila poukaz WiFi4EU, ktorý za mesto Prešov prevzal viceprimátor Vladimír Feľbaba. V prvej fáze EÚ rozdelila sumu 42 miliónov eur medzi 2800 úspešných obcí. Patrí medzi ne aj Prešov.

Každá obec získala poukážku v hodnote 15 000 eur a vďaka tejto poukážke bude môcť zaistiť technické vybavenie verejného internetu (routery, antény a pod.) na vybraných verejných priestranstvách.

Podmienkou je, že internetové siete financované cez schému WiFi4EU budú pre ich používateľov zadarmo, bez používania reklamy a bez zbierania osobných údajov ich užívateľov.

Obce a mestá sa mohli v novembri 2018 on-line zapojiť do výzvy predloženej eurokomisiou na vyhradenom portáli, pričom pre veľmi vysoký počet žiadateľov z celej Európy platilo pravidlo „kto skôr príde, ten skôr berie“.

Celkovo tak Európska komisia prijala 13 198 prihlášok, pričom až 252 prihlášok pochádzalo zo Slovenska. Bolo teda zaručené, že každý členský štát EÚ bude mať minimálne 15 takýchto miest.

A v obrazoch si pozrite aj zábery na drevený megafón pri Prešove. Ako vyzerá zistíte po kliknutí na fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Drevený megafón neďaleko metropoly Šariša: Už slúži verejnosti a takto vyzerá
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie