Ilustračný obrázok k článku Záver Dobrého festivalu pokazilo počasie: Dovtedy si ho však ľudia užili, FOTO
80
Galéria
Zdroj: Zuzana Balenčin

Záver Dobrého festivalu pokazilo počasie: Dovtedy si ho však ľudia užili, FOTO

Delňa po dvoch rokoch opäť privítala návštevníkov z rôznych kútov Slovenska i zahraničia. Konal sa tu Dobrý festival, ktorý mal na programe tri dni.

Kultúra
Kultúra

Záver Dobrého festivalu pokazilo počasie: Dovtedy si ho však ľudia užili, FOTO

Delňa po dvoch rokoch opäť privítala návštevníkov z rôznych kútov Slovenska i zahraničia. Konal sa tu Dobrý festival, ktorý mal na programe tri dni.

Ilustračný obrázok k článku Záver Dobrého festivalu pokazilo počasie: Dovtedy si ho však ľudia užili, FOTO
80
Galéria
Zdroj: Zuzana Balenčin

Areál prírodného kúpaliska Delňa premenili organizátori na hudobno – zábavný park s troma koncertnými pódiami. Na tom hlavnom sa predstavili napríklad Adam Ďurica, skupiny Chinaski, IMT Smile či Ofenbach.

Všetky kapely nevystúpili

Záver, teda druhú polovicu tretieho hracieho dňa pokazilo počasie a organizátori museli niekoľko vystúpení zrušiť. Z bezpečnostných dôvodov tak nevystúpili Slobodná Európa, Lukáš Adamec, Veronika Rabada či ElevenHill. Ale napokon sa dočkali aspoň priaznivici kapiel Inekafe, Razorlight či Kandráčovcov. Dovtedy boli 2,5 dňa festivalu priam ukážkové, aj čo sa týka počasia.

V piatok a v sobotu sa na pódiu predstavili ďalšie iné známe mená, medzi nimi aj trojnásobný víťaz ankety OTO v kategórii spevák za roky 2014, 2015 a 2016 Adam Ďurica. Má už päť vydaných albumov, takže mal z čoho zostaviť playlist. Zazneli skladby 30, Láska Veda, Spolu, Tak to vidím ja, Jazero, Zatancuj si so mnou, Holubička, Dovtedy, Bolo tu fajn a na záver megahity Neľutujem a Mandolína.

„Čaká nás perfektné leto, to je naša hlavná muzikantská sezóna. Veľmi nás teší, že na Slovensku sú pekné akcie a tento festival je jednou z nich. Ľudia radi chodia na slovenskú hudbu, čo si my muzikanti vážime. Sme radi, že to leto je plné a že v každom meste je dobrá nálada, že sa spievajú pesničky. Takto by to malo vyzerať so slovenskou hudbou a som rád, že som jej súčasťou," povedal Adam.

Zdroj: Zuzana Balenčin

Po dlhšej dobe zavítala do Prešova jedna z najúspešnejších českých skupín Chinaski na čele s Michalom Malátnym. V apríli 2017 vydali desiaty štúdiový album Není nám do pláče, minulý rok značne obmenili zostavu kapely, prišli Lukáš Pavlík, Tomi Okres, Jan Steinsdörfer, ktorí doplnili základný skladateľský tandem kapely Michal Malátný a František Táborský.

Krutá premena Chinaski

Ponúkli známe pesničky Venku je na nule, Tabáček, Punčocháče, Klára a 1. Signální. Česko – slovenská zostava mala úspech. „Vlani sme odohrali sto koncertov za prvý rok, čo sme v novej zostave, bol som nadšený. Mali sme vyhliadnutých chlapcov, ktorých sme chceli do kapely a oni našťastie všetci prikývli. Keď sme 2. februára minulého roka mali prvý koncert, tak som vedel, že to bola dobrá voľba. Bola to krutá premena kapely, ale bolo to potrebné a som rád, že sa to urobilo a vydarilo sa. Cez leto hráme všetky víkendy a hlavne nahrávame novú platňu. Už sme v polovici nahrávania," uviedol Michal Malátný.

Boli ste na Dobrom festivale? Takto si ho prvé dva dni ľudia užívali
80
Galéria
Zdroj: Zuzana Balenčin

Dobrý festival sa nemôže odohrať bez domácej prešovskej hviezdnej kapely IMT Smile. A sobotňajší večer sa niesol v znamení čakania na Ivana Táslera a jeho družinu. Na pozdrav „ahoj Prešov!“ odpovedali tisíce fanúšikov, ktorí sa pred hlavné pódium dostali a ktorým to priestor dovolil.

Tásler: Slušný posun

Začali skladbou Čo všetko sa môže stať a Budeme to stále my z rovnomenného aktuálneho albumu, Čo ak, pri duete Poď so mnou prišiel na pódium aj Kali, Niekto ako kráľ, pri pesničke Hoří Hollywood a Osud prišla na pódium aj skupina Chinaski, Úsmev a čaj, Vrany, Viac, Exotika s aj pre „smajlov" už s tradičnou ľudovkou A ja taka dzivočka, Ľudia nie sú zlí a na záver Sokoly. Fanúšikovia ostali pre pódiom a čakali prídavky, festivalový rozpis však nepustil. O dlhoročnej popularite kapely svedčí aj dvojnásobný zisk ocenenie OTO za roky 2016 a 2017 či Krištáľového krídla za rok 2018.

„Som rád, že Dobrý festival sa po dvoch rokoch vrátil do Prešova, že dovtedy vyšlo počasie. Vyzerá to tu nádherne, celý areál zaznamenal slušný posun, to vnímam veľmi pozitívne pre samotné mesto aj pre festival, teším sa, že aj dramaturgia sa dobre vydarila, prišli zaujímavé kapely zo Slovenska aj zahraničia. Verím, že naše vystúpenie bolo v pohode, chceli sme zahrať hodinu a pol trvajúci set a chceli sme ho trocha odlíšiť od bežného festivalového vystúpenia. Mali sme hostí, Kaliho a Chinaski, na druhej strane, nechceli sme, aby to bolo vnímané iba ako náš koncert, je tu kopec iných kapiel, verím, že sa všetko pekne spojilo," uviedol po koncerte Ivan Tásler.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

A ako to v prvých dvoch dňoch na Delni vyzeralo si pozrite v bohatej fotogalérii od Zuzany Balenčin.

Nezabudnite si pozrieť ani video z nedávneho sprievodu mestom a príchod kráľa Ondreja III.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín