Správy

Zástupca investora OC Forum Prešov: Sme radi, že práce môžu rýchlo pokračovať

Projekt OC Forum Prešov má za sebou ďalší dôležitý krok. Došlo už k oficiálnemu zahájeniu jeho výstavby. Prečítajte si slová zástupcu investora.

Ilustračný obrázok k článku Zástupca investora OC Forum Prešov: Sme radi, že práce môžu rýchlo pokračovať
16
Galéria

Obchodné centrum Forum Prešov, ktoré postavia na rohu ulíc Hlavná, Štefánikova a Okružná bude podľa slov kompetentných predstavovať moderné vnútromestské centrum zakomponované do svahovitého terénu, ktoré na ploche približne 32 000 m2 ponúkne viac ako 120 prevádzok na troch poschodiach. Viac si môžete prečítať tu.

Oficiálne zahájenie výstavby

V pondelok 15. apríla nastal ohľadom projektu tohto obchodného centra ďalší posun. Došlo totiž k oficiálnemu zahájeniu jeho výstavby. Prečítajte si, čo pri tejto príležitosti povedal zástupca investora tohto projektu.

„Veľmi si vážime trpezlivosť, akú museli preukázať v uplynulých dvoch rokoch nielen budúci obchodníci v projekte, ale aj vedenie mesta a miestni obyvatelia. Vysoké percento prenájmov, množstvo uzatvorených dohôd a prebiehajúce rokovania spoločne so zabezpečeným projektovým financovaním a platnými stavebnými povoleniami teraz už umožnia pustiť sa naozaj rýchlo do práce,“ skonštatoval zástupca investora Libor Tandler, riaditeľ Gemo Development.

Tandler: Sme veľmi radi

„Sme veľmi radi, že sa všetko podarilo formálne vyriešiť a že práce môžu rýchlo pokračovať. Projekty v centrách miest nie sú nikdy jednoduché. Existujú ale stovky skúseností z európskych miest ukazujúce, že práve také projekty majú často zásadný vplyv na obnovu tradičných mestských funkcií. Veríme, že Forum Prešov má potrebné vlastnosti k tomu, aby sa stal modernou súčasťou mestského centra a nadviazal tak na tradíciu obchodu v tejto časti mesta. Toto miesto si nepochybne zaslúži stať sa opäť miestom stretávania, nákupov aj zábavy. My urobíme všetko preto, aby sme stavbu dokončili včas a na takej úrovni, aby na ňu miestni obyvatelia v budúcnosti mohli byť hrdí a aby im tu dobre slúžila,“ dodal Tandler.

Investorom projektu je firma GEMO HOLDING, a.s. člen koncernu GEMO, ktorý celý projekt prevzal od nadnárodnej developerskej spoločnosti Multi Corporation spoločne s prevzatím Multi tímu vedenia projektov, ktorý má za sebou celý rad veľkých projektov v Českej republike. Výsledkom tejto spolupráce je aj otvorené obchodné centrum Forum v Poprade v roku 2017.

Nezabudnite si nižšie pozrieť aj zaujímavú priloženú fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

OC Forum Prešov? Nastal ďalší posun, výstavbu už oficiálne zahájili, FOTO
16
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie