Správy

Zanedbaný chodník v centre opravili: Kráča sa však po ňom obtiažne, stačí pozrieť FOTO

K oprave chodníka v zimnom období mesto podľa slov hovorcu mesto pristúpilo preto, že použité materiály je možné bezpečne aplikovať aj pri nižších teplotách.

Ilustračný obrázok k článku Zanedbaný chodník v centre opravili: Kráča sa však po ňom obtiažne, stačí pozrieť FOTO
6
Galéria

Len nedávno sme na našom portáli informovali o spackanej oprave cesty na Švábskej ulici. Nový asfalt je po krátkom čase poškodený a miestni poslanci to plánujú reklamovať.

Akoby plával

V centre mesta visí otázna kvalita pre zmenu nad chodníkom.

Na Hlavnej ho opravovali počas chladných decembrových dní a teraz vykazuje známky nedostatkov. Chodí sa po ňom obtiažne a pôsobí, akoby plával. Také dámy s lodičkami, alebo inými opätkami tam nemajú šancu.

„Nakoľko oprava chodníka pri Južnom parku bola realizovaná v zimnom období a vo vlhkejšom mesiaci, došlo k odplaveniu časti piesku v špárach. Medzery medzi kockami sa budú v najbližších dňoch dosypávať a následne budú ukončené stavebné úpravy chodníka,“ uviedol pre Prešov Dnes24 hovorca mesta Vladimír Tomek.

Popraskanie nebude

K oprave chodníka v zimnom období mesto Prešov podľa slov hovorcu pristúpilo na základe toho, že použité materiály je možné bezpečne aplikovať aj pri nižších teplotách.

„Pri dlažobných kockách na rozdiel od asfaltu nemôže dôjsť k popraskaniu ani strate kvality vplyvom počasia. Cena opravy chodníka pri Južnom parku je 21 402 eur bez DPH,“ dodal na záver Tomek.

Vo fotogalérii nájdete predmetné zábery nového chodníka.

Objektívom: Nový chodník na Hlavnej v Prešove má nedostatky
6
Galéria

Ďalšie zaujímavosti zo siete Dnes24:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM