Iné športy

Zabojujú aspoň o bronz: Prešovskí volejbalisti v semifinále cez Nitru neprešli

Bol to boj až do posledného, piateho zápasu, do piateho setu. Napokon však budú prešovskí volejbalisti podobne ako vlani hrať "len" o bronzové medaily.

Ilustračný obrázok k článku Zabojujú aspoň o bronz: Prešovskí volejbalisti v semifinále cez Nitru neprešli

Do finále totiž postupuje VKP Bystrina SPU Nitra, ktorá si ho vybojovala na domácej palubovke. V piatom zápase semifinálovej série zdolala VK Mirad PU Prešov v piatich setoch 3:2 a s rovnakým skóre vyhrali aj celú sériu.

Išlo pritom o dramatické semifinále plné zvratov, s výnimkou posledného zápasu vyhral vždy hosťujúci tím a domáci fanúšikovia sa dočkali radosti svojich hrdinov až v poslednom rozhodujúcom zápase. Žiaľ, už sa netešili Prešovčania, hoci v sérii viedli 2:1 na zápasy. Pod Zoborom v tomto záverečnom dueli po prvom sete viedli a vo štvrtom si vynútili ešte piaty, no v ňom už nestačili a finále si nezahrajú. Čaká ich Svidník, séria na tri víťazné duely začne v sobotu 31.3. v Prešove.

VKP Bystrina SPU Nitra – VK Mirad PU Prešov 3:2 (-13, 19, 14, –24, 10)

• Rozhodovali: Mokrý a Daruľa
  • 400 divákov.
  • Nitra: Zaťko 1, Malina 9, Kašper 11, Rehák 22, Guzmán 25, Horník 9, libero Ochodnický (Porubský 0, Kostoláni 4, Wawrrzynczyk 0, Menner 0, Mačuha 1)
  • Tréner: M. Kardoš
  • Prešov: Červeň 6, Feňo 3, M. Sopko st. 16, Macko 12, Katona 15, Hudák 9, libero T. Lampart (Mikovčík 1, Jurko 0, Gula 1, Margicin 0, Rajduga 0)
  • Tréner: J. Vlk