Hádzaná

Vynútené týždne bez zápasov využil: Hádzanár Krok podstúpil operačný zákrok

Po uvoľnení opatrení v nemocniciach podstúpil operačný zákrok, ktorý mu má pomôcť s dlhodobým problémom.

Ilustračný obrázok k článku Vynútené týždne bez zápasov využil: Hádzanár Krok podstúpil operačný zákrok
7
Galéria

Vynútené týždne bez hádzanej, spôsobené pandémiou koronavírusu, sa rozhodol Dominik Krok využiť na doriešenie zdravotných problémov, ktoré sa mu v posledných rokoch nevyhýbajú. Dominik absolvoval operáciu na chirurgii v rodnom Bardejove.

Aby si to nepokazil

„Už tri roky som pociťoval problémy so slabinou, do ktorej mi zasahoval pruh. Zákrok som stále odkladal, keďže naňho nebol čas, alebo do toho prišlo nejaké iné zranenie. Po spustení operačných zákrokov som sa to ale rozhodol vyriešiť radšej teraz, keď máme ešte tento mesiac voľno, ako to potom musieť riešiť cez sezónu,“ vysvetlila ľavá spojka zelenobielych priamo z lôžka bardejovskej nemocnice.

„Zákrok prebehol laparoskopicky, takže za dva-tri týždne by som mohol byť už v normálnej tréningovej záťaži. Pôjdem na to ale pomaly, aby som si to nepokazil,“ dodal Dominik, pre ktorého to za posledné tri roky je celkovo už piate zranenie a tretia operácia, ktorej sa musel podrobiť.

Operované aj rameno

O to viac sa teší na návrat na palubovku, na ktorej súťažný zápas odohral naposledy koncom októbra minulého roka. Následne v novembri absolvoval operáciu zraneného ramena.

„Rameno stále nie je úplne v poriadku ako by malo byť a trochu pobolieva. Ale verím, že všetko bude v poriadku a že sa vrátim na palubovku. Do tréningového procesu by som sa mal zapojiť riadne od začiatku, teda od 1. júla, aj keď možno nebudem hneď v plnej záťaži,“ uviedol hráč s číslom 9.

Týždne bez možnosti hrať a trénovať v kolektíve využíval aspoň na individuálne udržiavanie sa vo forme.

A pri športe ešte ostaneme, v ostatnom čase totiž majú cyklisti možnosť vyskúšať cyklomost pri Prešove. Viac nájdete vo fotogalérii.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Obrazom: Cyklomost vo Veľkom Šariši ľudí vo veľkom priťahuje
7
Galéria

Hl. foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie