Víkendové tipy: Čo by ste nemali zmeškať v Prešove?

Vyselektovali sme niekoľko tipov na akcie, ktoré by ste podľa nás nemali zmeškať počas tohto víkendu v našom meste. Tu sú...

Ilustračný obrázok k článku Víkendové tipy: Čo by ste nemali zmeškať v Prešove?
Foto: Ľubomír Hudačko

Žabia princezná

9. marca 16:00 vo Viole

Divadlo Portál, prestavenie pre rodičov s deťmi.

Domov

9. marca 19:00 v Divadle Alexandra Duchnoviča

Čo znamená „domov“? Pre niekoho je to miesto, kam sa vracia, kúsok zeme, v ktorom má korene, niekoľko kubíkov hliny, v ktorej sú pochovaní predkovia a zasadené tie široko-ďaleko najlepšie paradajky.

Škvíry & Spoje

9. marca 20:30 v Christianii

Škvíry & Spoje po niekoľkých rokoch opäť na koncertných pódiách! Kvartet tvoria skúsení hudobníci v oblasti improvizovanej a experimentálnej hudby, pôsobiaci aj v množstve iných projektov.

Východisco

9. marca 21:00 vo Wave

Eklektický výber tanečných žánrov od starého funku a disca, italodisca a house po nu-disco tentokrát spestrí Rude Boy afrobeat selekciou. DJs: Pilier, Rude Boy, Spanq.

Objavovanie Prešova

10. marca 14:00 predd MIC

Marcové Objavovanie Prešova bude ako zvyčajne zamerané na knihy, no tentoraz sa nebude venovať spisovateľom a ich dielam, ale známym kníhkupectvám a kníhkupcom, ktorí v minulosti v Prešove pôsobili. Počuli ste už o Gašparovi Guttlerovi či Jozefovi Benczurovi? Poznáte osudy bratov Révaiovcov a aké úspechy dosiahla ich firma? To sa dozviete na podujatí.

Kreácie detského folklóru

10. marca 14:00 v Divadle Jonáša Záborského

Okresná súťažná prehliadka detských folklórnych súborov pre okres Prešov – 50. ročník.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

A sledujte aj to, ako fotograf Tomáš Telepák zachytil vystúpenie prešovskej kapely Komajota v Stromoradí. Kliknite si fotogalériu.

Zdroj: Dnes24.sk