Ľubomír Hudačko Šport

3b Prešovská hokejbalová liga pokračovala zápasmi už v poradí 12. kola a na programe boli aj dohrávané stretnutia. Najviac bodov do tabuľky si nakoniec pripísali hráči HBC Knights Cactus Bardejov, ktorí pomaly stúpajú do čela. Nevyhral však HBC Stemarc, ktorý ešte v poslednej tretine viedol 3:1...

Ilustračný obrázok k článku V Prešovskej hokejbalovej lige sa bolo na čo dívať: HBC Stemarc nevyhral, hoci mal v poslednej tretine vedenie 3:1!

Ďalšie výsledky v Prešovskej hokejbalovej lige napovedajú, ako to bude s možnosťou bojov o Play off, či o vrchné priečky. Darí sa Bardejovu, no pre zmenu druhú prehru za sebou majú na konte Vranovčania. HBC Stemarc pre zmenu nedotiahol do víťazného konca vedenie 3:1 v poslednej časti hry…

HBC Knights Cactus Bardejov – HBK Zone Code Vranov 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

• Góly: Ondeček 2, Grohoľ – Sima
  • Brankári: Zajac – Palko
  • Vylúčenia: 4:4
  • Využitá pr.hra: 1:1
  • Rozhodcovia: Francan, Kochan
  • Diváci: 57

Do minulého týždňa neporazený Vranov si tak v krátkom čase pripísal už druhú ligovú prehru v rade.

HBC MV Transport – HBK Koňare 8:1 (1:0, 3:1, 4:0)

• Góly: Zbihlej 3, Balla, R. Zachar, Sedlačko, Pazdič, Viazanko – Kačmár
  • Brankári: Cmorej – Maruščák
  • Vylúčenia: 3:2
  • Bez využitia
  • Rozhodcovia: Francan, Figel

HBK Lion Fans Svidník – HBC Paluto Luky Sport 2:5 (0:2, 1:0, 1:3)

• Góly: Vančišin, Habovčík – Mar.Džupina 3, Raschman, Staš
  • Brankári: Vachna – Kováč
  • Vylučenia: 2:3
  • Využitá pr.hra: 0:1
  • Gól v oslabení: 0:1
  • Rozhodcovia: Francan, Bačovský

Lion Fans veľmi kvalitným výkonom prekvapili svoje Extraligové vzory vo farbách Paluta a pred ďalšími súbojmi určite poslali svojím protivníkom odkaz, že s nimi to nikto nebude mať ľahké.

HBC Tornado – HBK Podhorany/Kuková 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

• Góly: Kochan 2, M.Gulik, Krivda, Francan, Kožusko
  • Brankári: Konečný – Kočiš, Kišeľák
  • Bez vylúčenia
  • Rozhodcovia: Stanislav, Bačovský

Zdá sa, že Tornado sa ku koncu jesennej časti dostáva do formy, keď brankár Konečný si pripísal druhé čisté konto v krátkej dobe a mužstvo ďalšiu výhru.

HBC ECcomax – HBC Stemarc 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

• Góly: M.Ličák 3, Šarišský 2, M.Hopkovič – Vysoký, Cvanciger
  • Brankári: Lejko – Tóth
  • Vylúčenia: 3:3 naviac M.Ličák 10 min.OT
  • Využitá pr.hra: 2:1
  • Rozhodcovia: Bačovský, Kochan
  • Diváci: 62

HBK Podhorany/Kuková – HBC Eagles 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

• Góly: P.Maťaš, Harkabus, Hanko – Palenčár
  • Brankári: Kočiš – Matej
  • Vylúčenia: 2:2 naviac Košč (EAG) a Kočiš (POK) 10min. OT
  • Rozhodcovia: Vrábel, Sála

Ťažký zápas tabuľkových susedov a hlavne ašpirantov na posledné postupové miesto do Play off lepšie zvládlo zoskupenie obcí Podhoran a Kukovej.

HBC Knights Cactus Bardejov – HBK Koňare 10:0 (2:0, 6:0, 2:0)

• Góly: Rusnák 2, Lukaček 2, Niščák, Grohoľ, M.Makara, Luč, Ondeček, Dolhý
  • Brankári: Zajac – Maruščák
  • Vylúčenia: 1:1 naviac Magda (KOŇ) 10min. OT
  • Rozhodcovia: Sála, Vrábel

Patrik Dolinský: „Opäť výbuch v prostrednej časti hry nás stál kvalitnejší výsledok, aj keď Bardejov bol jasným favoritom stretnutia. Chlapcom ďakujeme za čistý a fér zápas.“

HBK Lion Fans Svidník – HBC Stemarc 5:4 sn. (1:0, 0:2, 3:2 – 1:0)

• Góly: Habovčík 2, Vook 2, Antal – Ondria 2, Karabinoš 2
  • Brankári: Bodis – Tóth
  • Vylúčenia: 2:3 naviac Stašík (STE) 10 min. OT
  • Rozhodcovia: Vrábel, Kochan
  • Diváci: 59

Ani vedenie Stemarcu 3:1 v poslednej časti hry nestačilo na víťazstvo zo stále sa zlepšujúcim „Fans“, ktorý tak potvrdili slová z posledného zápasu a zvíťazili po samostatných nájazdoch.

Môže vás zaujímať:

Neuveriteľná séria v Prešovskej hokejbalovej lige: Mužstvo na seba púta pozornosť naozaj nevídanou šnúrou!

Zápas, na ktorý Prešovčania budú ešte dlho spomínať: Brankár dostal červenú kartu, nemal ho kto nahradiť!

Veľké víťazstvo nad silným súperom po dráme až do konca: Prešovskí volejbalisti postúpili do osemfinále pohára CEV!