Ľubomír Hudačko Správy

V Prešove sa opäť konalo protestné zhromaždenie: TAKTO to vyzeralo na mieste!

Prešov zažil vo štvrtok ďalšie zhromaždenie Za slušné Slovensko. Ako to na proteste vyzeralo tentoraz? Pozrite si naše zábery priamo z miesta.

Ilustračný obrázok k článku V Prešove sa opäť konalo protestné zhromaždenie: TAKTO to vyzeralo na mieste!
26
Galéria

Vo štvrtok sa v rôznych mestách pokračovalo ve verejných zhromaždeniach Za slušné Slovensko. Odvolanie policajného prezidenta Tibora Gašpara, jasné systémové zmeny v policajnej inšpekcii a odpolitizovanie vedenia polície. Aj toto žiadajú organizátori.

Protestné zhromaždenie sa opäť uskutočnilo aj v našom meste. V čase od 17.20 do približne 18.45 sa ľudia zišli na Hlavnej ulici pred radnicou. Bolo ich odhadom zhruba 2 500. Zhromaždenie v Prešove sa uskutočnilo v príjemnom jarnom počasí. V dave bolo vidieť aj rôzne transparenty ako napríklad „A po 30 dňoch prehľadáme les“, „Drucker, buď chlap“ a iné. Protest prebehol pokojne, bez akýchkoľvek incidentov. Počas zhromaždenia opäť zaznela aj minúta ticha za zosnulých mladých ľudí. Za mikrofónom sa na uvedenom zhromaždení v našom meste postupne vystriedali niekoľkí rečníci.

Ľudom sa napríklad prihovoril známy novinár Lukáš Fila či roľník z Michaloviec. K davu však rečnil aj vozíčkár. Ten hovoril o podľa jeho slov nedôstojnej situácii pre sociálne odkázaných. Slovo na protestnom zhromaždení v Prešove však mali aj študenti konzervatória Dezidera Kardoša.

V Prešove sa opäť protestovalo: VIDEÁ z miesta zhromaždenia
2
Galéria

Hudobnú vložku na uvedenom podujatí zabezpečili kapely ako Street Group, či AMC Trio. Výtvarník Peter Kalmus potom pre zmenu pripomenul, že v Gregorovciach sa o mesiac – 5. mája – uskutoční koncert a bude to v deň, keď mali mať Ján Kuciak so snúbenicou Martinou Kušnírovou svadbu. Na záver sa publiku prihovorila aj mama zavraždenej M. Kušnírovej.

Ako to vyzeralo na proteste v Prešove, si môžete pozrieť aj obrazom a to prostredníctvom priložených fotografií a videa priamo z miesta.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Pozrite si to na fotografiách: V Prešove prebehlo ďalšie protestné zhromaždenie
26
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie