V Prešove sa nielen korčuľuje, ale bude sa aj sánkovať: Chystajú sa ich majstrovstvá!

Pre milovníkov športu a pravej zimnej zábavy máme dobrú správu. Chystá sa recesisiticko-športové podujatie Majstrovstvá Prešova v sánkovaní, tu sú info.

Ilustračný obrázok k článku V Prešove sa nielen korčuľuje, ale bude sa aj sánkovať: Chystajú sa ich majstrovstvá!
Zdroj: Otvorená dielňa

Už 5. ročník tohto preteku regionálno-nadčasového charakteru sa uskutoční opäť na legendárnom prešovskom kopci Bikoš na sídlisku 3.

Aká dlhá bude trať?

„Hlavný organizátor podujatia Občianske združenie Otvorená Dielňa sľubuje skvelý kultúrno – športový zážitok, množstvo zaujímavých cien pre deti aj dospelých. Zaujímavé kategórie aj drobné občerstvenie a samozrejme, skvelú náladu a veselý kolektív,“ pozývajú na trať organizátori.

Na trati dlhej zhruba 250 metrov sa nebude hodnotiť len rýchlosť, ale aj umelecký dojem a štýl jazdy. V cieli bude prebiehať súťaž o najkrajšiu sánkovaciu báseň. „Pri dobrom počasí vás okrem toho miesto štartu poteší krásnym výhľadom na mesto Prešov,“ dodáva kolektív Otvorenej dielne a Michal Kačmár.

Program majstrovstiev

A aký bude vlastne v sobotu 19. januára na kopci Bikoš program? Preštudujte si ho v jednom prehľade:

  • do 12:00 rozjazdy
  • 12:00 štart pretekov
  • 16:00 vyhlásenie víťazov
  • oceňované kategórie: rýchlostný sólo zjazd (rodič a dieťa, deti do 6 r., deti od 6 r. do 10 r., žiaci od 10 r. do 15 r., dorast od 15 r. do 20 r., dospelí), umelecký dojem (umelecké prevedenie jazdy / vlastný štýl / maska)
  • technické prevedenie sánkovacieho povozu (najlepšie vytuningované sane, alebo iné spúšťadlo)
  • najkrajšia sánkovacia báseň
  • ocenenie najmladšieho a najstaršieho účastníka

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

A vedzte, že aktuálne si môžete zašportovať aj na sídlisku Sekčov. Len nedávno tam bolo sprístupnené verejné klzisko zdarma, kliknite si fotogalériu.

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk