Správy

V okresoch Prešov a Sabinov evidovali cez víkend asi 1 800 aktívnych prípadov na COVID-19

Počas víkendu boli na Šariši odhalené dokopy stovky prípadov na ochorenie Covid-19. Hygienici však dodávajú, že ich presný počet nie je možné určiť.

Ilustračný obrázok k článku V okresoch Prešov a Sabinov evidovali cez víkend asi 1 800 aktívnych prípadov na COVID-19
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Približne 1 800 aktívnych prípadov ochorenia COVID-19 evidujú hygienici v okresoch Prešov a Sabinov.

Neustále narastá

V sobotu vedúci kancelárie regionálneho hygienika Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Prešove Pavel Liška uviedol, že ide o údaj, ktorý bol aktuálny v piatok 23. 10. 2020.

„Ich presný počet nie je možné určiť, lebo neustále narastá,“ povedal Liška s tým, že v piatok 23. 10. v okrese Prešov pribudlo 174 a v okrese Sabinov 90 nových prípadov.

Zatvorené zariadenia

Najčastejšie ide podľa neho o výskyt v rodinách, občas aj vo firmách.

„V súčasnosti sú zatvorené dve zariadenia sociálnej starostlivosti v okrese Prešov a dve v okrese Sabinov. V okrese Prešov a Sabinov máme zatvorených celkovo 44 školských zariadení,“ doplnil Liška.

Čo sa týka prijatých opatrení, medzi najčastejšie patrí zákaz prevádzky v prípade školských zariadení a obmedzenie prevádzky spolu s karanténnymi opatreniami pre zariadenia sociálnej starostlivosti.

„Pre fyzické osoby sú to karanténne opatrenia, najmä izolácia v domácom prostredí spolu s povinnosťou absolvovať test na ochorenie COVID-19,“ dodal Liška.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Hl. foto: archívne

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie