Správy

Prišiel na pomoc: V Bardejove testoval ľudí aj minister zdravotníctva Krajčí, FOTO

Minister vystriedal zdravotníka a sám pomáhal pri testovaní na Základnej škole na Komenského ulici v Bardejove. Toto pilotné celoplošné testovanie potrvá do nedele.

Ilustračný obrázok k článku Prišiel na pomoc: V Bardejove testoval ľudí aj minister zdravotníctva Krajčí, FOTO
13
Galéria
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

V Bardejove v piatok odoberal vzorky s cieľom zistiť prítomnosť infekčnosti na ochorenie Covid-19 aj minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽANO).

Do nedele

Vystriedal zdravotníka a sám pomáhal na Základnej škole na Komenského ulici v Bardejove.

Krajčí zároveň vyzýva všetkých Slovákov, ktorí pracujú v zahraničí, aby prišli pomôcť. „Aj dnes ministerstvo zdravotníctva dáva výzvu pre všetkých Slovákov, ktorí aj pracujú v zahraničí, aby v tejto situácii prišli pomôcť Slovenskej republike a pomohli slovenským zdravotníkom,“ uviedol.

V niektorých obciach Bardejovského okresu bol v piatok ráno problém s tým, že sa na miesto testovania nedostavili zdravotníci. Podľa Krajčího sa urobilo maximum.

Pilotné celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19 potrvá do nedele 25. 10. 2020. Otestovaných by malo byť asi 180 000 osôb v rámci 235 odberných mi­est.

Museli čakať

Na testovaní sa bude podieľať viac ako 2 500 vojakov, policajtov, hasičov, zdravotníkov a administratívnych pracovníkov. Ľudia čakali na testovanie aj v obci Raslavice v okrese Bardejov.

Prvých obyvateľov obce začali testovať tesne pred 9.00 hod., pritom ľudia v rade stáli už od 7.30 hod. Najprv sa totiž otestoval obslužný personál. Až po ich výsledkoch začali testovať obyvateľov obce.

Vo fotogalérii si pozrite aj ďalšie zábery z prvého dňa pilotného testovania.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Obrazom: Pomocná sila pri testovaní v podobe ministra Krajčího
13
Galéria
Zdroj: TASR/Maroš Černý
Zdroj: TASR

Najčítanejšie