Kultúra

V našom meste sa chystá zaujímavá akcia: Prešov zažije 1. ročník takéhoto festivalu!

V Prešove si to budete môcť zamieriť na zaujímavú akciu. Ide o prvý ročník jedinečného komunitného festivalu.

Ilustračný obrázok k článku V našom meste sa chystá zaujímavá akcia: Prešov zažije 1. ročník takéhoto festivalu!
1
Galéria

Už 8. augusta môžete v Prešove zažiť jedinečný komunitný festival Pomišaj, zameraný na osvetu o udržateľnom spôsobe života. Nebudú chýbať ani sprievodné aktivity, počas ktorých si prídu na svoje deti aj dospelí.

Festival odštartuje v spomínaný deň od 15.00 v areáli Skateparku na Baštovej ulici. Návštevníkov akcie čakajú rôzne prednášky o udržateľnom spôsobe života.

Hovoriť sa bude aj o týchto témach:

▶ bezodpadový život

▶ udržateľné rodičovstvo

▶ pomalá móda

▶ ako sa prepravovať po meste

▶ ako a kde tráviť čas

Okrem toho sa na festivale slávnostne osadí 1. komunitný kompostér v Prešove.

„Radi tvoríte? Potom na tomto festivale nemôžete chýbať! Budú sa vyrábať vrecká na ovocie a zeleninu zo starých záclon, ktoré by v domácnostiach mali nahradiť jednorázové plastové vrecúška, vyprateľné odličovacie tampóny namiesto tých jednorázových a môžete sa naučiť aj viazať látkové plienky či nosiče pre detičky. Pripravený je aj kultúrny program a rôznorodé aktivity pre najmenších. Nezabudnite si priniesť vlastný príbor a pohár, taktiež si smelo môžete priniesť aj komunitné občerstvenie,“ uviedli organizátori.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Príspevok na vstup je dobrovoľný. V prípade nepriaznivého počasia sa festival presunie do krytých priestorov. Viac sa dozviete po prekliku na priloženú galériu.

V našom meste sa bude konať festival Pomišaj: Takýto program ponúkne
1
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie