Hádzaná

V hádzanárskom Tatrane Prešov je rušno: Skončil Urban, ale prišla nová stredná spojka

Pomaly sa už buduje káder na novú sezónu. Zmena v ňom nastane aj na poste strednej spojky, skončil však odchovanec Urban.

Ilustračný obrázok k článku V hádzanárskom Tatrane Prešov je rušno: Skončil Urban, ale prišla nová stredná spojka
Zdroj: Tatran Prešov

V novej sezóne už prešovský dres nebude obliekať odchovanec klubu Lukáš Urban, ktorý v tíme herne vyrástol a jeho výkony neušli pozornosti zahraničných klubov.

„Lukáš Urban potom, čo celú svoju kariéru strávil v drese Tatrana Prešov, chce vyskúšať aj zahraničnú hádzanú. Ďakujeme mu za odvedené služby a je iba na ňom, aby sa v hádzanárskej Európe dokázal presadiť,“ uviedol v tejto súvislosti generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický.

Bio novej posily

Na post strednej spojky príde od začiatku novej sezóny onedlho 26-ročný Lucijan Fižuleto zo Slovinska. Rodák s Celje hádzanársky vyrastal vo svojom domovskom klube, s ktorým si v sezóne 2015/16 zahral aj prestížnu Ligu majstrov.

Následne prestúpil do rakúskeho tímu HC Bruck, odkiaľ jeho hádzanárske kroky viedli do Kremsu, kde v minulej sezóne získal majstrovský titul aj rakúsky pohár, v ktorom sa stal aj najužitočnejším hráčom (MVP).

Zároveň ho zaradili aj do All-stars tímu celej sezóny. S Tatranom podpísal zmluvu na dve sezóny.

„Teším sa a som nadšený, že budem môcť pôsobiť v tak dobrom mužstve, akým Tatran nepochybne je. Chcem sa ukázať, zažiť hádzanú na novej úrovni a osobne sa hádzanársky posunúť. Tatran je preto ten správny klub.“

Naplno v každom zápase

O Tatrane počul podľa svojich slov iba pozitívne informácie. "Viem o ich dominancii na Slovensku, sezónach v Lige majstrov, ktorá ponúka tú najvyššiu úroveň. K tomu účinkovanie v SEHA lige, ktorá je veľmi náročná.“

"„Chcem urobiť maximum preto, aby som bol pre mužstvo prínosom. Ísť naplno v každom zápase vo všetkých súťažiach. Iba tak môžem ukázať na čo mám a posunúť sa hádzanársky vpred.“

Ide o dynamického a výbušného typu hráča. Nepohrdne ani streleným gólom. „Som bojovný a hlavne si môžem užívať hádzanú, ktorú mám tak rád. Verím, že budem prínosom pre mužstvo. Už sa neviem dočkať, keď budeme spoločne oslavovať víťazstvá,“ povedal.

Viac záberov novej slovinskej posily nájdete vo fotogalérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Hl. foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie