Iné športy

V centre uvidíme Tour de Prešov: Nebudú chýbať živé prenosy a fandenie Saganovi

Pripravený je už 4. ročník medzinárodných cyklistických pretekov Tour de Prešov 2018. Aj toto podujatie si vyžiada zmeny v doprave.

Ilustračný obrázok k článku V centre uvidíme Tour de Prešov: Nebudú chýbať živé prenosy a fandenie Saganovi
Zdroj: TASR

Cyklistické preteky Tour de Prešov 2018, ktoré sa tento rok organizujú už po štvrtý raz sa oficiálne začnú 8. júla 2018 o 9.00 v his­torickom centre mesta. Jedinečná udalosť roka priláka na vyše 100 kilometrový okruh pretekárov z celého Slovenska, Maďarska, Poľska, Čiech či dokonca Anglicka.

„Registrácia a prezentácia pre pretekárov začne od 8.00. Sprievodný program do príchodu prvého pretekára bude venovaný šprintu na 1 kilometer priamo na Hlavnej ulici v Prešove. Chýbať nebude ani jazda obratnosti pre najmenších, originálne ceny pre víťazov, finančné odmeny pre najlepších a samozrejme, bohatá tombola. Tešiť sa môžete aj na živé prenosy či projekciu z Tour de France, kde budeme držať palce Petrovi Saganovi v tíme Bora-Hansgrohe,“ poznamenala pred štartom podujatia Lenka Novotná, tlačová referentka Msú v Prešove.

Dôleižté poznamenať je však aj to, že kvôli organizácii Tour de Prešov bude aj v nedeľu 8. júla Hlavná ulica v Prešove úplne uzavretá a to od 9.00 do 15.00 v úseku od križovatky s Jarkovou ulicou po križovatku s Grešovou ulicou.

Pre uzávierku bude cestná premávka vedená po obchádzkovej trase na ul. Duklianska, Vajanského, Grešova, Masarykova, Levočská, Remscheidská, Okružná a Štefánikova. MHD bude takisto presmerovaná po náhradnej trase cez ul. Levočská, Remscheidská, Okružná, Štefánikova a Masarykova. Linky 4, 8 trolejbusy budú presmerované po náhradnej trase cez Ul. Obrancov mieru – 17. novembra. Náhradná kyvadlová doprava Vl. Clementisa – Okružná – Masarykova – Žel. stanica.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie