Správy

V Bardejove a vo Svidníku premávajú počas leta turistické vláčiky: Kde môžeme nastúpiť?

Počas jazdy sa pomocou audiosprievodcu dozvedia množstvo zaujímavostí o súčasnosti i minulosti Bardejova a Bardejovských Kúpeľov.

Ilustračný obrázok k článku V Bardejove a vo Svidníku premávajú počas leta turistické vláčiky: Kde môžeme nastúpiť?
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Počas leta sa môžu deti i dospelí odviezť v okresoch Bardejov a Svidník turistickými vláčikmi. Jeden z nich premáva na okružnej trase Bardejov – Bardejovské Kúpele a druhý jazdí vo Svidníku na trase do Údolia smrti.

„Bardejovský Vláčik Dráčik zavezie turistov k najzaujímavejším a najnavštevovanejším miestam Bardejova a Bardejovských kúpeľov. Na ktorejkoľvek zastávke môžu cestujúci vystúpiť, pozrieť si krásy historického centra Bardejova či navštíviť zábavný park a neskôr nastúpiť na vláčik a pokračovať v jazde do Bardejovských kúpeľov,“ uviedol Radomír Jančošek, riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Šariš – Bardejov s tým, že jazda trvá približne hodinu a denne by mal vláčik absolvovať sedem jázd.

Celodenné lístky

Ako povedal, lístky sú celodenné, vystúpiť a nastúpiť môžu cestujúci na hociktorej zastávke.

Počas jazdy sa pomocou audiosprievodcu dozvedia množstvo zaujímavostí o súčasnosti i minulosti Bardejova a Bardejovských Kúpeľov.

Ďalšie zaujímavosti zo siete Dnes24:

„Zastávok je deväť, trasa sa začína na Radničnom námestí pri soche kata, v Bardejovských Kúpeľoch stojí aj pri letnom kúpalisku, skanzene a pod kolonádou,“ doplnil Jančošek.

Trikrát počas dňa

Turistický vláčik vo Svidníku premáva vždy od stredy do nedele do konca leta. Trasa je Svidník – Údolie smrti a frekvencia je trikrát počas jedného dňa.

Na trase je deväť zastávok.

Počas jazdy sú cestujúcim podávané informácie o zaujímavostiach mesta a regiónu.

Cestovné platí celý deň a je možné nastupovať a vystupovať na zastávkach na trase. Bližšie informácie nájdu záujemcovia na webstránke mesta, ako aj na profiloch na sociálnych sieťach.

ilustračné foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM