Šport

Už nie je len virtuálna: Mesto otvorilo sieň slávy prešovských športovcov, FOTO

Tentoraz sa mesto rozhodlo odkaz všetkých, ktorí písali športový príbeh Prešova celé desaťročia, zvečniť. Stalo sa tak počas otvorenia siene slávy.

Ilustračný obrázok k článku Už nie je len virtuálna: Mesto otvorilo sieň slávy prešovských športovcov, FOTO
9
Galéria
Zdroj: Mesto Prešov

Mesto Prešov od roku 2011 vyhlasuje na slávnostných galavečeroch Športovec roka laureátov, ktorí sú zaradení do virtuálnej siene slávy prešovského športu.

Uviedli už 15 športovcov

Mesto Prešov do siene slávy prešovského športu od roku 2011 zaradilo už 8 športovcov, ktorí sa galavečera Športovec roka zúčastnili aj osobne.

Vznikla však myšlienka takto ocenených športovcov zaradiť aj do reálnej siene slávy a nielen do tej virtuálnej.

Preto sa mesto Prešov rozhodlo vytvoriť oficiálnu Sieň slávy prešovského športu, ktorú si verejnosť môže pozrieť na prízemí historickej budovy radnice na Hlavnej ulici č. 73 v Prešove.

„Vďaka realizácii tejto myšlienky môže verejnosť obdivovať neuveriteľný talent, odhodlanie, silu, vytrvalosť a úžasné výkony, ktorými títo športovci reprezentovali mesto Prešov a stali sa známymi na Slovensku aj v zahraničí,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

V novootvorenej Sieni slávy prešovského športu je uvedených 15 laureátov a každému z nich bola 3. decembra 2019 slávnostne odhalená pamätná tabuľa.

Medzi jednotlivými športovcami nechýbajú zvučné mená, ako Ladislav Pavlovič, Rudolf Horváth, Mária Labayová, Igor Liba, Vincent Lafko či Mikuláš Komanický.

„Na tomto mieste by som sa chcela poďakovať aj tým, ktorí tu síce nie sú uvedení, ale robili a stále robia Prešovu dobré meno, svoje kvality a talent zúročili na súťažiach, zápasoch či turnajoch, a zbierajú množstvo úspechov," dodala primátorka.

Sieň nie je úplná

Zoznam športovcov v sieni slávy bol vytvorený na základe rozhodnutia odbornej komisie, aby k športovcom, ktorí boli do siene slávy uvedení počas podujatí Športovec roka, pribudli aj tí, ktorí sa stali olympijskými medailistami a majstrami sveta.

Takto ešte v roku 2018 vznikol zoznam 14 laureátov, ku ktorým na začiatku roka 2019 pribudla aj dlhoročná osobnosť Tatrana Prešov a futbalový tréner Mikuláš Komanický.

Sieň slávy prešovského športu však nie je úplná. Počíta sa totiž s postupne narastajúcim počtom laurátov a sieň sa bude naďalej dopĺňať.

Pre začiatok však bolo potrebné zachovať objektivitu, a preto sú v sieni slávy prioritne uvedení majstri sveta, olympijskí medailisti a laureáti galavečerov Športovec roka.

A v obrazoch si nezabudnite pozrieť viac záberov z otvorenia siene slávy. Kliknite si fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Pribudla tu novinka: Otvorili sieň slávy prešovského športu
9
Galéria
Zdroj: Mesto Prešov
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie