Iné športy

Vybojovali postup do najvyššej súťaže: Futsalisti Prešova ho však museli odmietnuť

Hráči futsalového klubu FK Ekoprim Prešov získali v minulej sezóne II. ligy Východ 1. miesto a postup do najvyššej súťaže. Museli ho však odmietnuť.

Ilustračný obrázok k článku Vybojovali postup do najvyššej súťaže: Futsalisti Prešova ho však museli odmietnuť
Zdroj: Viktor Zamborský

O postup vyššie sa snažili zo všetkých síl. Museli ho však odmietnuť a prihlášku do prvej ligy nepodali. Dôvody vysvetlil manažér klubu Dušan Michalčík.

„A-mužstvo sme do 1. ligy neprihlásili. Žiaľ, v klube sme nenaplnili rozpočet, aby sme túto súťaž mohli s plnou vážnosťou odohrať a aj boli konkurencieschopný ligovým klubom. Jednoducho povedané, na ligu sme nezohnali peniaze,“ povedal otvorene.

Boj o financovanie prehrali

Šarišania už v minulosti v najvyššej súťaži pôsobili. Medzi ich najúspešnejšie sezóny patrí ročník 2013/2014, v ktorom obsadili bronzovú pozíciu.

O rok neskôr sa dokonca prebojovali až do finále a získali titul vicemajstrov Slovenska. V minulej sezóne sa vedenie klubu aj hráči snažili o návrat, bojovali a vyhrávali. Aktuálna situácia ich veľmi mrzí.

„V každej súťaži, ktorú hráme, sa snažíme podávať čo najlepšie výkony a bojovať o najvyššie priečky. Tak to bolo aj v minulej sezóne pri A-mužstve, kde gro tímu tvorili starí harcovníci, k nim sa pridali talenty z juniorky, zapracovala chémia a víťazstvo v lige sme si určite zaslúžili."

"Boj o financovanie 1. ligy sme však pre ďalšiu sezónu prehrali, aj taký je športový život, a preto v nej účinkovať nebudeme. Určite našim cieľom ale ostáva, aby sa v Prešove najvyššia futsalová liga opäť hrala.“

V novej sezóne nie je A mužstvo prihlásené v žiadnej súťaži. Prešovský mužský futsalový tím však podľa manažéra úplne nekončí.

„To určite nie. V minulom ročníku sme hrali v druhej lige. S najväčšou pravdepodobnosťou sa vo Východoregióne táto súťaž hrať nebude, nakoľko nie je na ligu dostatok mužstiev, čo sa verím časom zmení."

"Je naozaj škoda, že zatiaľ nevieme nájsť partnera, s ktorým by sa v Prešove hrala najvyššia súťaž,“ krútil hlavou Dušan Michalčík.

Úspešná práca s mládežou

FK Prešov už niekoľko rokov úspešne pracuje s mládežou. V kategórii U20 sú Prešovčania vicemajstrami Slovenska, kategória U17 obsadila v prechádzajúcom ročníku tretie miesto. Viacerí hráči sú reprezentantmi Slovenska.

„Traja z nich už v tomto mladom veku podpísali svoje prvé profesionálne zmluvy, dvaja z nich dokonca v zahraničí. Chlapci si urobili dobré meno. Dúfam, že v tomto trende budeme pokračovať naďalej,“ želá si manažér klubu.

Obe kategórie sú prihlásené do celoslovenských najvyšších súťaží. V juniorskej dvadsiatke je jedenásť družstiev, v sedemnástke šesť.

Redakcii informácie sprostredkovala Miroslava Baranová.

A v obrazoch si pozrite aj zábery na večernú atmosféru vianočných trhov v Prešove. Kliknite si fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

FOTO večernej atmosféry prešovských vianočných trhov
12
Galéria
Zdroj: Facebook mesta Prešov

Hl. foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie