Iné športy

Úvod ročníka nevyšiel podľa predstáv: Prešovskí volejbalisti doma nestačili na Myjavu

Od začiatku prvých setov sa hralo vyrovnane. Napokon hráči VK Mirad PU Prešov odštartovali novú súťažnú sezónu 2019/2020 prehrou s Myjavou v pomere 1:3.

Ilustračný obrázok k článku Úvod ročníka nevyšiel podľa predstáv: Prešovskí volejbalisti doma nestačili na Myjavu
Zdroj: Alžbeta Škvarková

V zápase prvého kola Edymax extraligy mužov na domácej palubovke podľahli húževnatému družstvu TJ Spartak Myjava po štyroch setoch 25:22, 22:25, 16:25, 19:25.

Priebeh stretnutia

V prvom sete sa obe družstvá ťahali bod po bode. Myjava v polovici dejstva zlepšila útok a odskočila na rozdiel troch bodov. Šarišania však dorovnali vďaka skúsenostiam kapitána Sopka st. a v závere setu si pomohli kvalitným podaním i úspešným blokom na 25:22.

Aj druhý set začal vyrovnanou partiou. Prešovčania opäť viedli, ale zaváhali v dlhších výmenách. V koncovke setu ešte dostali šancu zaútočiť, ale nevyužili ju. Naopak hostia aktívnou hrou vyrovnali stav duelu na 1:1 na sety. Tretie dejstvo mali pevne v rukách hostia. Prešovčania zachytili úvod, ale kopili technické chyby. Ani príchod striedajúcich nováčikov vo farbách Prešova Oleárnika a Ščerbu domácim nepomohol k zisku setu.

Vo štvrtom sete sa domácim začalo dariť na útoku stredom siete, ale ani to nestačilo na výborne hrajúceho myjavského univerzála Konca, ktorý na smeči nedal šancu prešovským blokárom a pomohol svojmu tímu k víťazstvu ziskom 25-tich bodov. Hráčom zápasu sa stal nahrávač hostí Dominik Valo. Na strane domácich sa stal najviac bodujúcim hráčom poľský univerzál Mateusz Śnieżek.

Hlasy po zápase

Erik Digaňa, tréner VK Mirad PU Prešov: „Myjava je ťažký súper. Vedel som, že aj minulý rok, aj tento rok majú letnú prípravu nastavenú tak, že vkuse len hrajú. Vidieť, že sú zohratí, majú za sebou skoro 20 zápasov a to proste potvrdili. Veril som, že naše skúsenosti prevážia nad mladíkmi, ale aj v Myjave sú už chlapci v aktívnom volejbalovom veku, ktorí dlho hrajú extraligu, sú dobrá partia a boli arogantnejší, razantnejší a drzejší. Žiaľ, toto rozhodlo. Nám sa v kľúčovej chvíli rozpadol systém, ako malým deťom. Máme za sebou prvý zápas, o týždeň nás čaká Nitra. Ideme bojovať.“

Martin Pipa, tréner TJ Spartak Myjava: „Chalani plnili do bodky taktické pokyny, ktoré sme si dali pred zápasom. Som za to nesmierne rád, lebo máme mladý tím. Udržať hlavne hlavu v koncentrácií je ťažké. Klobúk dole. Maximálne sústredenie, nasadenie, plnenie pokynov, bojovný a kolektívny výkon. Nevyzdvihujem žiadneho hráča, jednoducho kolektívne víťazstvo.“

Martin Sopko st., kapitán VK Mirad PU Prešov: „Zápas hodnotím negatívne. Očakávali sme iný výsledok a hlavne inú hru. Vedeli sme, že prídu mladí hráči, ktorí budú hrať dravý volejbal a to sa aj potvrdilo. Na druhej strane som nešťastný z toho, že sme im to našou hrou uľahčili. Nereagovali sme na vzniknuté situácie na ihrisku a oni nás rezali jednoducho ako nôž maslom. Od prvého setu to s nami išlo dolu vodou, robili sme chaos systém na ihrisku. Myjava si robila svoj jednoduchý volejbal, dobrá prihrávka, odtlačili nás od siete a veľmi dobre útočili. Bohužiaľ my sme sa s tým nevedeli vysporiadať a to rozhodlo.“

  • MVP: Dominik Valo (Myjava)
  • Počet divákov: 179 divákov
  • Rozhodovali: Peter Höger, Martin Smolko

Informácie redakcii poskytla Jana Palenčárová

V obrazoch si pozrite, ako vyzerá jeden z cykloprístreškov na prešovskom Sekčove. Kliknite si fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Cykloprístrešky nájdeme v rôznych lokalitách: V Prešove vyrástol aj na Sekčove
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie