Iné športy

Úspechy zbierajú, kam prídu: Prešovskí karatisti získali množstvo cenných kovov

Mladí prešovskí karatisti zbierajú úspechy na každom kroku. Od začiatku októbra preverilo výkony detí z Prešov Karate Kids niekoľko zaujímavých súťaží.

Ilustračný obrázok k článku Úspechy zbierajú, kam prídu: Prešovskí karatisti získali množstvo cenných kovov
Zdroj: Karate klub Junior Prešov

Prvou z nich bol Ľubovniansky pohár v Starej Ľubovni, kde Prešov Karate Kids získali skvelých 8 medailí. Deti nesklamali a bojovali zo všetkých síl.

Nasledovala sledovaná Žiacka liga a M-Vúkabu. Žiacka liga je súťaž, kde karatisti pred 2 sezónami získali pohár pre klub v rámci celkového poradia (2. miesto). Prešov Karate Kids zabojovali aj tentoraz a doniesli si z Košíc 34 medailí. Presadili sa aj nováčikovia, z ktorých sa pomaly stávajú silné piliere detskej reprezentácie Prešova.

Deti podali výborné výkony. Karate však nie je len o medailách, ale hlavne o sile prekonať svoj strach a postaviť sa akémukoľvek protivníkovi.

Súťažou, ktorá preverila prešovské talenty bol aj Trstenský pohár. Tu Prešovčatá získali dokopy 8 medailí. Poslednou súťažou v novembri bolo 2. kolo Pohára kadetov a juniorov SR, keď starší športovci cestovali do ďalekých Šurian. Výprava nebola veľká a s ňou ani medailové očakávania. Napriek tomu sa im podarilo uloviť v kategóriách starších bronzovú medailu. Získala ju najskúsenejšia reprezentantka Miška Bryndzová.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie