Správy

Týždeň dobrovoľníctva v kraji ponúkne desiatky aktivít, najviac ich bude v Prešove

Úctyhodná myšlienka pokračuje aj v roku 2020. Najviac ponúk aktivít v rámci Týždňa dobrovoľníctva bude práve v Prešove.

Ilustračný obrázok k článku Týždeň dobrovoľníctva v kraji ponúkne desiatky aktivít, najviac ich bude v Prešove
Zdroj: Bratislavské dobrovoľnícke cen

Aj tento rok sa môžu organizácie a jednotlivci z Prešovského kraja zapojiť do celoslovenskej kampane Týždeň dobrovoľníctva.

Ako informovala predsedníčka Prešovského dobrovoľníckeho centra (PDC) Juliana Hajduková, v ponuke je aktuálne 48 jednorazových dobrovoľníckych aktivít. Trinásty ročník kampane potrvá od stredy (16. 9.) do utorka 22. septembra.

Aj v Lipanoch

Najviac aktivít, a to 32, bude v Prešove.

V tomto roku sa podujatia konajú v 10 z 13 okresných miest kraja. Naplánované sú však napríklad aj v Lipanoch, Bardejovskej Novej Vsi či Veľkej Lomnici.

Aktivity prichystali občianske združenia, školy, knižnice, zariadenia pre seniorov, domovy sociálnych služieb, samosprávy a ďalšie organizácie.

Aké ponuky

„Organizácie väčšinou pripravili jednoduché aktivity, napríklad úpravu exteriéru alebo interiéru, maľovanie, kosenie či hrabanie. Ide aj o priamu prácu s klientmi organizácií – rôzne tvorivé dielne, aktivity či vychádzky. Z ponuky na dobrovoľnícku pomoc si istotne vyberú záujemcovia zo všetkých vekových kategórií,“ priblížila koordinátorka Týždňa dobrovoľníctva v Prešovskom kraji Petra Gerhartová z PDC.

Podľa Hajdukovej sa za uplynulých dvanásť ročníkov zmobilizovalo 306 organizácií, do ktorých prišlo pomáhať 9 031 dobrovoľní­kov. Spolu pre rozvoj Prešovského kraja odpracovali 32 330 hodín.

Záujem Slovákov pomáhať a vyskúšať si prácu dobrovoľníka pravidelne rastie. Minulý ročník celonárodnej kampane bol zatiaľ najúspešnejší. Do vlaňajšieho Týždňa dobrovoľníctva sa na Slovensku zapojilo dokopy 6 846 ľudí.

A v obrazoch si pozrite aj nedávne zábery z akcie na Domaši.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Hl. foto: archívne

Obrazom: Na Domaši prebiehal cvičný zásah hasičov s vrtuľníkom
13
Galéria
Zdroj: TASR/Roman Hanc
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie